В Україні продовжують працювати Школи відновлення громад
Перший модуль освітньої програми для підготовки муніципальних менеджерів до періоду відбудови завершився практичним воркшопом.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада
Представники громад зібралися, щоб отримати безцінний досвід на реальних прикладах. У Бучі учасники ознайомилися з проєктами відновлення міста, а в Києві — дискутували та шукали відповіді на питання: як врахувати думку громади та які кроки зробити далі.
На прикладі створеного командою мера Маріуполя Вадима Бойченка "Fast Recovery Plan", учасники обговорили ключові компоненти "стратегії швидкого реагування".
Під час групової роботи вони мали змогу запропонувати власні ідеї для вдосконалення громад на основі плану відновлення Маріуполя.
Попереду ще три модулі навчання. Під час них учасники будуть вивчати економічне моделювання, відновлення міст та територій, шляхи збереження громади, повернення людей та подолання соціальних конфліктів, можливості для залучення інвестицій. Кожен модуль завершуватиметься воркшопами.
"Ми отримали великий запит від муніципалітетів на вивчення нашого досвіду розробки стратегічного Плану «Mariupol Reborn» та існуючих наразі європейських практик. Школа відновлення громад — це платформа для навчання та підготовки муніципальних менеджерів нової генерації. Головне — завдяки співпраці з найкращими університетами учасники отримають практичні інструменти для майбутньої швидко відбудови громад", — мер Маріуполя Вадим Бойченко
Школа відновлення громад, заснована Асоціація міст України та Mariupol Reborn/Маріуполь Реборн, має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Наразі навчання проходять представники 37 громад України.
Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії Foreign, Commonwealth & Development Office в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка, Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Також: Кібероборона під час війни: правила цифрового виживання
Також: програма USAID виділяє 1,8 мільйона доларів на підтримку працевлаштування українців