В ООН вважають, що потрібно перевірити роботу КПВВ Донбасу на предмет дискримінації
В Управління Верховного комісара ООН у справах біженців продовжують надходити звернення людей, які не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі.
Про це під час прес-конференції «Вплив карантинних обмежень на роботу КПВВ» розповіла заступник представника УВКБ ООН Ноель Калхун, передає кореспондент «Донецьких новин».
За її словами, особливо це стосується тих людей, які очікують на КПВВ «Новотроїцьке» і не увійшли в список «ДНР» для пропуску на непідконтрольну Україні територію.
«Вони не можуть перетнути КПВВ. І дійсно, коли ми можемо надавати допомогу на цій стороні - надати їжу, наприклад, ми це робимо. Але вирішити питання з перетином ми не можемо, тому що рішення приймається на непідконтрольних територіях - хто входить, хто не входить в список. Я розумію, що у людей величезна фрустрація, тому що люди чекають дуже довго і дуже хочуть потрапити додому», - сказала Ноель Калхун.
«Коли є ситуація пандемії, країни мають право обмежувати по пересуванню, але важливо, щоб це було не на недискримінаційній основі», - прокоментувала заступник представника УВКБ ООН питання, чи є закриття КПВВ порушенням прав людини.
Вона додала, що дійсно виникають питання по ситуації на КПВВ. «Це все громадяни України, які перетинають, і треба зробити аналіз, наскільки обгрунтовано обмежувати їх пересування в порівнянні з пересуванням через загальнодержавні кордону», - сказала Ноель Калхун.
На її думку, це питання можна вирішувати через суди, але найближчим часом слід шукати практичні рішення, щоб люди могли спокійно перетинати КПВВ.