
В ОБСЄ закликали не допустити подальшої ескалації на Донбасі
Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні і в Тристоронній контактній групі посол Мікко Кіннунен закликав усі сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися своїх зобов'язань і не допускати ескалації.
Про це йдеться в його заяві за підсумками чергових зустрічей ТКГ та її робочих груп у форматі відеоконференцій. Передають Новини Донбасу
"Ситуація у сфері безпеки домінувала в сьогоднішніх дискусіях у ТКГ. Спеціальна моніторингова місія (СММ) повідомила про посилення напруженості уздовж лінії зіткнення і про збільшення присутності важкої техніки в зоні відведення сил і засобів. Порушуючи питання, пов'язані з використанням забороненого обладнання і систем озброєння, я закликав усі сторони дотримуватися своїх зобов'язань і не допускати подальшої ескалації ", - заявив Кіннунен.
Чмиайте також: Стало відомо, що вчора обговорили в ТКГ
Він вказав, що «безпрецедентні обмеження і роздратування, з якими СММ зіткнулася минулого тижня, неприпустимі, оскільки ці та інші перешкоди ставлять під загрозу виконання місією її мандата».
Кіннунен повідомив, що робоча група з безпеки присвятила свою роботу обговоренню затримання представника угруповання «ЛНР» Андрія Косяка на ділянці розведення Золоте - Первомайськ 13 жовтня. «Учасники не дійшли єдиної думки про те, як зміцнити взаємну довіру», - зазначив посол. Він вважає, що щодо затриманого важлива прозорість щодо його статусу, а також дотримання норм міжнародного гуманітарного права і прав людини.
Спецпредставник нагадав, що 28 жовтня виповнюється рівно рік з того моменту, як ТКГ доручила робочій групі з політичних питань терміново розробити проект плану дій на основі письмових пропозицій всіх учасників робочої групи у повній відповідності з Мінськими угодами. «Я з жалем відзначаю, що триваючі розбіжності з процедурних питань поки що не дозволили Політичній робочій групі по суті розглядати питання, пов'язані з розробкою єдиного плану дій», - зазначив Кіннунен.
Він розповів, що гуманітарній робочій групі обговорили тему зниклих безвісти. Учасники також обмінялися думками про відкриття нових пунктів пропуску через лінію зіткнення і взаємне звільнення осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом.
За словами Кіннунена, обговорення в економічній робочій групі були зосереджені на питаннях водопостачання, зокрема, на тарифах і юридичних аспектах поставок води в окремі райони Донецької та Луганської областей України. Учасники також обговорили недавні обмеження на поїздки в ОРЛО та їх можливий вплив на здатність пенсіонерів отримувати пенсію на підконтрольній уряду України території.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.