У МЗС України відреагували на потенційне розміщення російської ядерної зброї у Білорусі
Захід міг запобігти сценарію розміщення ядерної зброї в Білорусі, але якщо вона ухвалить таке рішення, то тепер змінити ситуацію вже не вдасться.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на інтерв'ю Дмитра Кулеби "Радіо Свобода".
Він зазначив, що Україна з 2014 року говорила західним партнерам, що йдеться не лише про локальний конфлікт, а й про світову безпеку.
«І ось зараз, якщо Білорусь розмістить на своїй території ядерну зброю, то ця ядерна зброя стоятиме впритул до кордону ЄС, впритул до кордону країн НАТО. Це вже буде доказом того, про що ми весь цей час говорили, що треба діяти, щоб запобігти таким сценаріям. І якби нас почули ще тоді, у 2014 році, можливо, ми зараз не мали б такої ситуації в Білорусі, не мали б прискореного створення, прискорення інтеграції у союзній державі та не мали б перспективи розміщення ядерної зброї на території Білорусі»,
— сказав голова українського МЗС.
Кулеба наголосив, що тепер рішення ухвалюватиметься між Росією та Білоруссю.
«Але правда буде в тому, що Захід вже не має важелів на те, щоб змінити цю позицію, змінити цю ситуацію»,
— додав глава МЗС.
Нагадаємо, Олександр Лукашенко призначив на 27 лютого референдум щодо нової конституції Білорусі. Серед іншого, із проєкту виключено статтю про бажання держави зробити свою територію без'ядерною зоною, а державу — нейтральною. Це може дозволити Мінську розмістити на території країни російську ядерну зброю та вступити до широкомасштабного військового союзу з Росією. Рішення, винесене під час голосування, набуде чинності через десять днів після публікації.
Поправки до основного закону Лукашенко пообіцяв під час масових протестів у великих містах країни влітку 2020 року. Нова редакція конституції дозволяє йому зберігати владу в країні й надалі — попри те, що спочатку документ анонсувався як своєрідна поступка протестувальникам проти результатів президентських виборів, де його було оголошено переможцем.