У МЗС Росії не виключають повторення Карибської кризи у відносинах із Штатами
В Російській Федерації не виключають повторення Карибської кризи у відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Водночас розраховують, що вдасться домовитись про нерозширення НАТО.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "ТААС".
За словами заступника голови МЗС Росії Сергія Рябкова, якщо напруженість між країнами й надалі зростатиме - в майбутньому це може призвести до провалу дипломатії та зовнішньої політики.
"Ви знаєте, може до цього дійти цілком. Якщо, як кажуть, товариші з того боку не розуміють, і продовжуватиметься все так, як іде, ми цілком можемо, за логікою розвитку подій, раптом прокинутися і побачити себе в чомусь схожому. Це буде взагалі провал дипломатії, провал зовнішньої політики. Але ще час є спробувати домовитися на здоровій основі",
- сказав він.
Рябков обурений тим, що низка країн Заходу реагує на дії Росії, як на дратівливий фактор, коли країна, нібито, захищає свої інтереси.
"Є група країн, яка вважає з причин, що не заслуговують на даний час окремого розбору, що Росія "занадто багато собі дозволяє". А "дозволяє" Росія (собі -ред.) тільки те, що вона надійним чином захищає свої інтереси, робить це комплексно, впевнено у своїх силах і перетворюється на такий дратівливий фактор, тому що раніше звичка була інша із західного боку про те, що таке Росія, як вона поводиться",
- сказав він.
Що таке Карибська криза
Це період в історії відносин між СРСР й США, коли Радянський Союз таємно розмістив ядерні ракети на Кубі у 1962 році. Внаслідок цього обидві держави були максимально близькі до початку ядерної війни.
Водночас ця подія стала найвищою точкою холодної війни.
Вже 24 жовтня того ж року, тодішні лідери США й СРСР Джон Кеннеді та Микита Хрущов встигли домовитись (за декілька годин до можливого нападу США на Кубу) про взаємні поступки з обох сторін, а саме:
- СРСР забирають ракети з Куби й пускають туди інспекторів ООН;
- США демонтують свої ракети у Туреччини на наступні пів року.
Вже 5 серпня 1963 року у Москві було підписано Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою.