Абітурієнтам з ОРДЛО роз'яснили переваги вступу через центри "Донбас-Україна"
За весь час роботи центру «Донбас-Україна» через нього в Маріупольський державний університет вступило понад 400 осіб.
Про це «Східному варіанту» розповів керівник освітніх центрів «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» Маріупольського державного університету В'ячеслав Кудлай.
Раніше такі центри існували тільки в університетах поблизу лінії розмежування, анексованого Криму і вишах-переселенцях. У 2020 список розширили і тепер діти з ОРДЛО можуть вступати через освітні центри в 180 різних навчальних закладах по всій Україні.
Виші на лінії зіткнення і виші, які приїхали з непідконтрольною території мають додаткові переваги.
«Ми, як університет Донецької області, отримуємо для переселенців квоту 2. За цією квотою 20% бюджетних місць виділяються дітям з непідконтрольних територій. В інших областях і регіонах зазвичай університети мають 10% бюджетних місць для вступників з ОРДЛО», - коментує В'ячеслав Кудлай.
За його словами, червень - це місяць, коли діти, які дистанційно вчилися в українських школах, ще чекають атестати і результати ЗНО. Тому основний потік абітурієнтів очікується в липні.
«Поки що ми оформляємо запрошення в освітній центр. Це істотно спрощує перетин КПВВ "Новотроїцьке", щоб дітям не довелося проходити додаткові обмеження, пов'язані з карантинним режимом », - пояснює В'ячеслав Кудлай.
До речі, нещодавно Міністерство освіти і науки України звернулося до Державної прикордонної служби України, з проханням не застосовувати штрафи та інші засоби адміністративного впливу до абітурієнтів з ОРДЛО.
«З 1 липня починається активна фаза вступної кампанії. На базі нашого університету створюються консультаційні центри, щоб допомогти абітурієнтам створити електронний кабінет, завантажити туди документи, розрахувати конкурсний бал, щоб вони знали свої можливості під час вступу на ту чи іншу спеціальність. З 14 липня ми починаємо активно приймати заявки», - пояснює Відповідальний секретар приймальної комісії Маріупольського державного університету Юлія Демидова.
На час іспитів дітей можуть безкоштовно поселити в гуртожиток при університеті, а супроводжуючих за символічну плату - 20 гривень на добу.
Діти, які з тих чи інших причин не зуміли скласти ЗНО, можуть пройти державну підсумкову атестацію з двох предметів - українська мова (письмовий переказ) і історію України. У Маріуполі іспити приймають в школі №52. Оцінки, отримані за іспит, переводять в 200-бальну шкалу і вважаються замість ЗНО.
«Якщо результати ЗНО здаються дітям недостатніми або вони хочуть брати участь в конкурсі на ті спеціальності, де мінімальний бал - 140, то вони можуть здати вступний іспит до університету замість ЗНО попри те, що вони вже успішно здали це ЗНО», - розповідає В'ячеслав Кудлай .
Консультації щодо надходження для дітей з ОРДЛО проводяться цілий рік.
«Для нас важливо, щоб діти не відчували ніякої різниці. Це дитина, це українець», - резюмує Юлія Демидова.
Читайте також: Там ніде буде працювати: абітурієнтка з ОРЛО розповіла, чому вирішила вступити до українського ЗВО