
В Лимане отметили Международный День волонтеров
У неділю, 5 грудня, в Гончаренку центрі Лиману зібралися активісти та волонтери Лиманської громади.
На зустрічі згадали події 2014 року і стадії активної фази проведення АТО, коли українські волонтери йшли на ризик і доставляли з прифронтового Лиману на передову гуманітарну допомогу захисникам України і зустрічали їх при звільненні від російських бойовиків і найманців у містах Донеччини. Про це повідомляє кореспондентка Східного Варіанту.
Медики, підприємці, активісти і небайдужі жителі Лиманської громади в той непростий час кинули виклик подіям і приєдналися до волонтерського руху в місті і на Донбасі, незважаючи на загрози і ризики.
Сьогодні вони в теплій і мирній обстановці гортали фото і ділилися спогадами про поїздки прифронтовими містами і збір допомоги для військових у важкі часи 2014-2015 років. Все це, за словами лиманських волонтерів, можливо завдяки українським захисникам, які на фронті в окопах продовжують охороняти суверенітет України, за що волонтери вкотре колективно подякували українським захисникам.
Поїздка в нині окуповане Дебальцеве, Зайцеве, Авдіївку та в інші населені пункти «сірої зони» увійшли в особисту історію волонтерів Лиману. Збір продуктів, медикаментів, речей першої необхідності, і навіть необхідної екіпіровки - складні завдання, які волонтери виконували в непростий час у стислі терміни.
На початку заходу в Гончаренку центрі провели презентацію фотографій з прифронтових поїздок журналіста «Східного Варіанта» і волонтера Романа Пунина, які допомогли оживити картину тих подій і зберегти хронологію військових подій на Донбасі.
Родина Чіріних постійно брала активну участь у поїздах в АТО і зборі гуманітарної допомоги для військових. Сьогодні лиманська активістка і волонтерка Інна Чирина згадувала поїздки прифронтовими містами і виклики, які стояли перед волонтерами в той непростий час: доставку гуманітарної допомоги для військових у прифронтові міста, про те, як раділи українські захисники при отриманні елементарної підтримки і листівок з новорічними привітаннями від дітей і простої, домашньої випічки.

Про роботу в режимі постійної загрози атаки з боку проросійських бойовиків, коли волонтери, як і військові, ризикували і продовжують зараз ризикувати на передовій своїми життями.

Підприємець Вадим Андрєєв також стояв біля витоків волонтерського руху в Лимані. Він розповів про те, як звільняли місто від російських окупантів і як хлібозавод «Чайка» забезпечував військових необхідною провізією і питною водою на перший час і всі наступні дні. Він зазначив, що волонтерський рух у Лимані не повинен зупинятися, адже є ще багато військових, які проходять реабілітацію після поранень на фронті, їм потрібна допомога Лиманської громади. Є люди, які потребують термінового збору на складні операції та лікування, тому, на його думку, волонтерський рух повинен продовжувати розвиватися в Лимані.

Світлана Фесенко, керівник у сфері розвитку медичного волонтерства в Лимані, також відзначила важливу роль міжнародних організацій у підтримці вразливих категорій населення в Лимані. Так, вона розповіла про те, як в непростий воєнний час організація «HelpAge International» смола провести навчання волонтерів для допомоги літнім людям у Лиманській громаді та провести навчальні тренінги для них, тим самим забезпечивши дотримання основ Міжнародного гуманітарного права в громаді. Про збори гуманітарної допомоги по селах: як збирали молоко і речі, коли військові приходили в місто без потрібного екіпірування і одягу - згадала Світлана Фесенко. Також вона розповіла про свою непросту роботу і про роботу волонтерів «HelpAge International» в гарячих точках на Донбасі в умовах збройної агресії та мінування населених пунктів з боку НЗФ.
Про події активної фази АТО в Лимані згадав місцевий активіст і підприємець Євген Воскобойников. Він розповів, як організовував автобусні перевезення в місті зі своїм ПП «Луч», незважаючи на погрози проросійських бойовиків і допомагав у зборі та доставці допомоги на передову для українських захисників. І за часів окупації продовжував висловлювати проукраїнську позицію.

Сергій Пєсков розповів, як допомагав військовим у зборі продуктів і необхідної допомоги, організував систему знижок у своєму магазині для учасників АТО/ООС, розвиває велоіндустрію в громаді, як продовжує брати участь у впровадженні програм з розвитку та благоустрою в місті.
Директор Гончаренка центру в Лимані Ірина Єфремова привітала волонтерів і вручила їм пам'ятні подарунки.
Волонтерами було прийнято важливе рішення щодо розширення волонтерського та патріотичного ком'юніті на рівні громади та подальшого залучення дітей до волонтерства, проукраїнського виховання, культури і традицій. Робота і розвиток волонтерського руху в Лимані триває.
Віолетта Цуркан, Східний Варіант
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.