У ЛНАУ запустили Програму для подолання дефіциту кваліфікованих кадрів в аграрній сфері: виграли грант
За допомогою гранту від міжнародних донорів в ЛНАУ запустили Програму для подолання дефіциту кваліфікованих кадрів в аграрній сфері.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проєкт USAID.
Новітня магістерська програма “Агрокебети-Схід” буде впроваджена у двох університетах Сходу України – Луганському національному аграрному університеті (ЛНАУ) та Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного (ТДАТУ).
Програма “Агрокебети” створена “Українським клубом аграрного бізнесу” (УКАБ) у співпраці з бізнесом для подолання дефіциту кваліфікованого персоналу в аграрній сфері. Проєкт “Агрокебети-Схід” розроблено за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкту USAID).
Це п’ятнадцятимісячне навчання студентів та викладачів університетів з виробничою практикою в агрокомпаніях. Проєкт складається з шести етапів і триватиме до квітня 2022 року. За цей час відбудуться тренінги для викладачів університетів, будуть впроваджені оновлені навчальні плани для студентів. У липні 2021 року запланований День агротехнологій – захід на відкритому просторі для обміну досвідом студентів та агроменеджерів.
Цей проєкт підтримують як місцеві, так і міжнародні агрокомпанії, тож у студентів буде можливість проходити виробничу практику у кращих аграріїв України. Кожен студент отримає підтримку ментора – досвідченого працівника агробізнесу. Заплановані візити до 12 агрокомпаній.
“Ще вісім-десять років тому ми шукали фахівців у компанію, - сказав директор з виробництва компанії “HarvEast” Євген Казєєв. - Зараз є чудова програма “Агрокебети”. Те, що зараз за нею будуть готувати фахівців на Сході України, допоможе агробізнесу. Потрібні сучасні фахівці – агроменеджери, які володіють ІТ-навичками, тому ми зацікавлені у цьому проєкті. Ми готові ділитися досвідом зі студентами, наші фахівці вже читають лекції для студентів – учасників “Агрокебетів” в інших регіонах”.
Впродовж діяльності проєкту професійні тренери прочитають понад 150 лекцій, закордонні лектори проведуть 28 гостьових лекцій, під час яких ділитимуться досвідом зі студентами - учасниками програми.
Проєкт підготує та поширить 30 пів годинних відеолекцій з агрономії, агроінженерії та смарт-технологій та надасть доступ для інших університетів України, зацікавлених у розвитку агроменеджерів.
Завершиться проєкт “Агрокебети-Схід” круглими столами у ЛНАУ, ТДАТУ та спільною конференцією у Києві.
Раніше повідомлялося, що ЛНАУ реалізує проєкт на 780 тисяч євро: що передбачає