В ISW оцінили звинувачення росіян у підготовці Україною використання "брудної бомби"
Кремль активізував інформаційну операцію зі звинувачення України у підготовці обстрілу з використанням "брудної бомби" під "чужим прапором".
Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зокрема, 24 жовтня начальник генштабу РФ Валерій Герасимов подзвонив своїм колегам із Великої Британії та США щодо "ситуації, пов’язаної з можливим використанням Україною брудної бомби". Цього ж дня командувач силами радіаційного, хімічного та біологічного захисту Росії Ігор Кириллов провів тривалий брифінг, звинувативши Україну у нібито плануванні використання брудної бомби під фальшивим прапором, щоб звинуватити Росію в підриві ядерної зброї малої потужності в Україні.
Раніше, 23 жовтня, міністр оборони Росії Сергій Шойгу зробив аналогічні дзвінки зі своїми колегами зі Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Туреччини, нагадують в ISW.
Аналітики зазначають, що російські військові блогери посилюють цю інформаційну операцію.
Тим часом, у ISW із посиланням на керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова зазначають, що спроба анексії російським диктатором Володимиром Путіним чотирьох українських областей 30 вересня "спричинила розкол у Кремлі", який може посилитися, коли Україна звільнить нові території.
"Кремлівські еліти здебільшого не підтримали рішення Путіна анексувати Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області, що спонукало багатьох офіційних осіб з РФ зв'язатися зі своїми західними колегами, щоб висловити свою незацікавленість у продовженні війни в Україні", - йдеться в повідомленні.
На тлі того, що деякі чиновники Кремля почали виступати перед західними колегами за переговори з Україною, російське військово-політичне командування планувало ракетні удари, щоб залякати українців й схилити їх до переговорів.
"Ці спостереження підвищують імовірність того, що натяки інсайдерів на готовність Кремля до серйозних переговорів можуть не відображати власні погляди Путіна чи будь-які рішення, які він ухвалив, а натомість можуть бути частиною зусиль тих, хто програв внутрішні суперечки з ним, щоб переконати Захід і Україну піти на поступки, сподіваючись привернути його до своєї точки зору", - зазначають аналітики ISW.