
У "ДНР" полоненому українцю загрожує найвища міра покарання: омбудсмен повідомила деталі
33-річному громадянину України Андрію Гаррюсу, який незаконно утримується в СІЗО-5 окупованого Донецька, загрожує найвища міра покарання, передає Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "ОстроВ".
Вона повідомила, що до 2014 року Андрій жив у селищі міського типу Кринична, що належить до Макіївки Донецької області. З початком окупації виїхав до Дніпропетровської області: там одружився та намагався знайти роботу. Але згодом вирішив повернутися до рідного селища.
"Зв'язок з Андрієм зник 11 грудня 2018 року, а наступного дня до його будинку увірвалася "штурмова група" для обшуку. Разом з ними був Андрій. Виглядав він виснаженим, ледве говорив і мав очевидні побої на тілі. Вагітну дружину та сина закрили на другому поверсі, речі перевернули, а його відвезли у невідомому напрямку",
- розповіла омбудсмен.
Через п'ять днів після цих подій Андрій удруге став батьком: його дружина, втікаючи з ОРДО, почала народжувати у поїзді.
Дізнатися, що Андрій перебуває у донецькому СІЗО №5 рідним вдалося лише за кілька тижнів.
Представники окупаційної адміністрації закидають Андрію Гаррюсу "підготовку диверсій". У разі визнання так званими "судами" чоловіка винним – йому може загрожувати найвища міра покарання: довічне ув'язнення або страта.
"В Андрія проблеми зі шлунково-кишковим трактом та хронічний гайморит, який в умовах СІЗО постійно дає ускладнення. Жодна медична допомога йому не надається. Ліки, які передають рідні, до нього не потрапляють",
- відзначила уповноважена з прав людини.
Вона уточнила, що всі вищезгадані дії щодо Андрія Гаррюса є порушеннями не лише українського законодавства, а й норм міжнародного права, у тому числі Женевських Конвенцій 1949 року щодо правил ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основних свобод людини 1950 року.
"Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново відвідати Андрія Гаррюса, сприяти його негайному звільненню. Прошу координатора від ОБСЄ у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитися для того, щоб поставити питання про його звільнення",
- закликала Людмила Денісова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.