Упродовж 2024 року активність росіян на Донеччині була найбільшою: подробиці
Найбільші втрати території минулого року приходяться на Донецьку та Харківську області. Саме на території Донеччини противник зосередив найбільший наступальний потенціал і досяг найбільших успіхів.
Про це повідомляє "Мілітарний".
Зазначається, що впродовж всього 2024 року активність сил противника у Донецькій області була найбільшою. Для більш детального розгляду пропонується умовно розділити на два основні райони бойових дій:
- Велика Новосілка – Очеретине
- Нью-Йорк – Сіверськ
Велика Новосілка – Очеретине
На цій ділянці противники протягом минулого року зберігав і розвивав найбільший наступ. Після тривалих боїв окупанти захопили м. Авдіївка, згодом продовжили наступ на укріплений район СОУ в районі Карлівки, що будувався у 2015 році, та його подальшим захопленням.
Не в останню чергу це відбулося через переміщення на ділянку 2-ї та 41-ї загальновійськових армій рф, які до цього діяли в Луганській області. Таким чином противник кардинально збільшив концентрацію своїх наступальних сил на напрямку.
Іншою передумовою цьому стала втрата ключових позицій СУО в районі населеного пункту Очеретине з подальшим його захопленням.
Надалі, противник зумів поповнити втрати, наростити зусилля, поступово здійснити прорив на оперативну глибину встановивши контроль над м. Селидове та ліквідувати Невельський плацдарм.
У результаті боїв окупанти взяли під контроль укріплені райони й міста Красногорівка, Вугледар, та вийшли на безпосередню близькість до населених пунктів Велика Новосілка та Покровськ. Зараз завершують операцію із захоплення м. Курахове.
Захоплення м. Вугледар й укріпленого району поблизу нього окупанти повернули контроль над звільненими у 2023 році СОУ територіями.
Загалом за рік противник зумів взяти під контроль понад 2 400 км² території, просуваючись на всій без винятку протяжності Велика Новосілка – Очеретине, максимальна глибина захоплених територій складає 45 км. Тим самим скоротивши відстань до адміністративної межі з Дніпропетровською областю на відстань менше ніж 10 км південніше Покровська.
Нью-Йорк – Сіверськ
Іншою частиною Донецької області є ділянка між населеними пунктами Нью-Йорк – Сіверськ. Тут за рік противник провів успішні наступи в районі Торецьк і Нью-Йорк, істотно відсунувши лінія фронту від окупованого з 2014 року м. Горлівка, та створюючи умови для подальшого наступу на південь від м. Костянтинівка.
Загалом на Торецькому напрямку противник має істотний успіх, зумів прорвати оборону СОУ уперше з 2022 року по фронту більше ніж на 22 км і на глибину в 10 км, після чого розвивав успіх в міській забудові Торецьк.
На Костянтинівському напрямку противник протягом року веде бойові дії в районі міста Часів Яр. Біля Кліщіївки відновив втрачене у 2023 році положення, а значна частина території продовжує знаходитися в сірій зоні, захопив більшу частину м. Часів Яр, створюючи передумови для подальшого наступу на м. Костянтинівка.
На Сіверському напрямку противник мав успіх, просунувся майже по всій лінії фронту протяжністю близько 35 км, але не зміг ліквідувати Сіверського плацдарму СОУ.
У цілому, на Костянтинівському та Сіверському напрямках угруповання противника було послаблене через переміщення низки підрозділів на Курський напрямок, що істотно знизило його наступальний потенціал.
Загалом, протягом року противник зміг взяти під контроль не менш ніж 335 км² території, точність підрахунку ускладнюється наявністю істотної сірої зони південніше Часів Яр.
Нагадаємо, майже 2 000 ракет запустила росія по Україні минулого року: скільки було збито.
Читайте також: У DeepState розповіли, де просунулася російська окупаційна армія