
Українці розповіли, що думають про деокупацію та реінтеграцію Донбасу
На думку більшої частини опитаних (74,4%), ініціатором створення державного плану дій по переходу від стану збройного конфлікту до миру повинен стати президент України.
Більшість українців вважає, що завершення конфлікту в окремих районах Донецької і Луганської областей (67,2%) і навколо Криму (64,5%) буде залежати від Росії та її позиції. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Харківським інститутом соцдосліджень, інформує "Дом".
Люди, що залишилися на непідконтрольних Києву територіях Донбасу — жертви російської агресії. І держава не має права залишити їх без підтримки. За даними зазначеного дослідження, в цьому впевнений кожен другий з 10 тис. опитаних українців.
Читайте також: «Щодня ми чуємо сотні голосів та історій». Як правозахисники впливають на реінтеграцію Донбасу
"В якості ключового гравця для створення державного плану дій, на який такий великий запит, сьогодні українці розглядають президента України — на це вказало 74,4%. Фактично суспільство сьогодні свої очікування із відновлення миру, якоїсь програми, бачення цього процесу, делегувало президенту і очікує кроків, ідей, цієї стратегії саме від нього", — зазначає Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень.
Читайте також: Цифрова реінтеграція. Як «Дія» допомагає переселенцям і жителям ОРДЛО і чого очікувати далі
Постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич акцентує: дуже важливо, що українці з усіх регіонів дуже чітко усвідомлюють, що ми маємо єдиний міжнародний збройний конфлікт, який викликаний і заподіяний агресією з боку Російської Федерації.
"Для нас це дослідження, безумовно, є важливим. Ми будемо на нього опиратися в контексті розробки подальшої політики щодо деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих території", — наголосив Кориневич.
Детально з дослідженням можна ознайомитися за посиланням.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.