Українці отримали ще 837 млн грн для ремонтів пошкоджених домівок за програмою єВідновлення
За програмою «єВідновлення» українці отримали ще ₴837 мільйонів.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій
В рамках співпраці зі Світовим банком, Міністерство розвитку громад та територій продовжує реалізацію державної програми компенсацій за пошкоджене житло єВідновлення. Завдяки стабільній та тривалій підтримці Світового банку, розпочинається черговий етап виплат компенсацій за пошкоджене житло.
В межах проєкту HOPE від World Bank українські родини, чиє житло було пошкоджено через російську агресію отримали ще 837 млн грн виплат для відновлення домівок.
Основна частина цих коштів буде використана для оплати майже 3 тисяч заяв по категорії Б, яка присвоюється пошкодженому житлу для відновлення якого необхідно більше 200 тис грн, а також майже 2 тисяч заяв по категорії А, яка присвоюється пошкодженому житлу для відновлення якого необхідно менше 200 тис грн.
Це дозволить майже 5 тисячам родин повернутись до власних домівок.
В межах програми єВідновлення, громадяни можуть отримати до 200 тис грн на дрібні ремонти, та до 350 тис для середніх ремонтів квартир і 500 тис для відновлення приватних будинків.
Пріоритетне право на отримання допомоги є в учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців, мобілізованих українців, багатодітних родин, людей з інвалідністю І та ІІ груп, а також батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, прийомних батьків, патронатних вихователів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Суму компенсації визначає комісія місцевої ради. Якщо ж житло непридатне для відновлення, громадяни можуть подати заяву для отримання житлового сертифікату або виплати для відбудови приватного будинку на власній земельній ділянці.
В рамках Програми єВідновлення вже більше 64 тисяч родин отримали кошти для ремонту пошкоджених домівок та більше 4 тисяч реалізували житлові сертифікати і придбали нові оселі замість повністю знищених.
Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту "Підтримка цифрової трансформації", що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Також: у Нижньодуванському хабі в Харкові ВПО з Луганщини приймає психолог
Також: Чернівецька область прийняла черговий евакуаційний потяг із Донеччини