Українських біженців у Польщі забезпечать недорогим житлом
Уряд Польщі планує забезпечити біженців з України недорогим муніципальним житлом, щоб допомогти інтегрувати їх у польський соціум.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю міністра канцелярії прем'єр-міністра Агнэшки Сцигай Polska Agencja Pracova.
Вона розповіла, що готує проект Міжвідомчої стратегії для допомоги в інтеграції біженців з України. "Стратегія передбачає підготовку недорогого муніципального житла. Це робитиметься спільно з місцевим самоврядуванням", — сказала міністр.
Розробка стратегії знаходиться на стадії консультацій зі спільнотою неурядових організацій та органами місцевого самоврядування.
"Ми хочемо дуже швидко почати міжвідомчі консультації, і це питання декількох тижнів, коли нам вдасться зібрати воєдино стратегію і представити її громадськості", — заявила Агнєшка Сцигай.
Міністр сказала, що настав момент, коли ті, хто втікав від війни, "почали ставати більш незалежними". Щоб це стало можливим, треба "допомогти їм знайти роботу, а також квартиру якомога дешевше".
За її словами, проблема в тому, що більшість біженців залишилися у великих містах, а там більше немає варіантів житла або воно "дуже дороге".
Органи місцевого самоврядування шукатимуть можливості й вестимуть переговори з власниками таких квартир, а уряд допомагатиме в отриманні коштів для їх фінансування.
Очікується, що такі квартири будуть доступні в ресурсах комуни на "кілька років".
"Протягом 5-6 років органам місцевого самоврядування буде надана можливість проживання на комунальній території", — сказала вона. Міністр додала, що невеликі міста "завжди відкриті" для мігрантів з України.
Угода з власниками квартир має бути договором оренди, укладеним через агентства соціального найму.
"У цей момент комуна бере на себе зобов'язання по сплаті орендної плати, а потім регулює платіж в залежності від доходів і можливостей того, кому буде виділена квартира", — зазначила вона.
Також біженцям допомагатимуть знайти роботу в невеликих містах і селах, оскільки там спостерігається дефіцит робочої сили.
Міністр зазначила, що в Польщі перебувають понад 1,5 млн біженців з України, тому "потрібно думати про те, як вони можуть використовувати свої ресурси".
"Потрібно думати, як зробити так, щоб їм було добре в наших невеликих місцевих спільнотах — місцевих самоуправліннях", — сказала вона і додала, що щодо цього є повна згода всіх політичних сил у Польщі.