
Волонтери розповіли, як на Луганщині рятують тварин постраждалих під час пожежі
Волонтери розповіли, як на Луганщині рятують тварин.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на 06452
З 30 вересня на території Луганської області триває гасіння пожеж. Найбільш складна ситуація склалася в Сєвєродонецькому, Новоайдарському та Станично-Луганському районах. На даний момент з 10 ділянок загоряння не ліквідованим залишається тільки один, в районі Гаврилівки.
Жертвами вогню, за даними рятувальників, стали 11 осіб, 19 людей постраждали, понад 1000 зазнали збитків. Серед постраждалих під час масових також багато тварин. Їм допомагають волонтери з Сєвєродонецька та Лисичанська. Про те як проводиться робота, в якому стані тварини, і яка допомога необхідна ми поговорили з волонтерами Юлією Виноградовою та Юлією Дюткіною.

Вони розповіли, що протягом декількох днів для допомоги тваринам приїжджали в довколишні селища: Сиротине, Олександрівку, Воронове, Осколонівці.
Коли перший раз приїхали в населені пункти, відразу кинулося в очі велика кількість мертвих тварин. Дуже багато тварин і по шляху в населені пункти, мабуть вони намагалися втекти, але, надихавшись чадним газом, гинули. Кого-то мешканці не встигли відв'язати і випустити, тому що дуже злякалися, інших все-таки виходило відпустити, але вони все одно поверталися в палаючі будинки. Один чоловік розповідав, що відкрив голубник, щоб випустити птахів, але вони поверталися назад. Багато тварин зникли безвісти - розповідає Юлія Виноградова.

За словами Юлії, що вижили тварини дуже налякані і знаходяться в стресовому стані, деякі - травмовані і обгорілі, багато хто з них боятися підходити до волонтерів.
«Величезна проблема і з сільськогосподарськими тваринами, дуже велика нестача корму, тому, що у деяких людей повністю вигоріли запаси сіна та комбікорму. Житла багатьох тварин також обгоріли », - додає Юлія Дюткіна.

Дуже багато людей відгукуються на наші заклики, і забирають до себе тварин, які залишилися без господарів, і це не тільки жителі Луганської області. Люди з усієї України допомагають, беруть і на тимчасове утримання, і до кінця життя. Але насправді тварин, які залишилися без будинку багато, тому допомога ще потрібна , - говорить Юлія Виноградова.

Вона розповіла, що багато ветеринарні клініки Сєвєродонецька і Лисичанська запропонували безкоштовну допомогу постраждалим тваринам, також допомагали препаратами: антибіотиками, мазями від опіків, очними краплями та іншими медикаментами.
Крім того, деякі люди, які не є волонтерами, приїжджають в селища, щоб допомогти тваринам.

«На даний момент тварин підгодовують, але хотілося б, щоб це робили і пізньої осені, взимку та навесні, щоб не забували про них», - додає Юлія Дюткіна.
Багато тварин з довколишніх селищ вдаються до Сєвєродонецька, тому допомога потрібна і в самому місті.
Волонтери повідомляють, що для виготовлення будок для тварин необхідні піддони, дошки, полістирол, пінопласт, лінолеум.

Для сільських тварин також потрібні сіно, комбікорми і зерно, а для харчування котів і собак сухий і вологий корм, консерви, крупи, каші і вода. Необхідні також кошики і перенесення для кішок, медикаменти, допомога в транспортуванні і багато іншого.
Усіх, хто може допомогти постраждалим тваринам, волонтери просять звертатися за телефонами 050 198 91 30 - Юля, 050 912 72 18 - Юля
Також Східний варіант повідомляв про те, що на Луганщині розповіли, куди можуть звернутися за допомогою постраждалі від пожеж
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.