У Маріуполі пройшов фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST: чим дивували (відео)
У Маріуполі Донецької області відбувся фестиваль сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST. В межах заходу для глядачів були театральні постановки, електронна музика і перфоманси.
Родзинкою фестивалю став артпотяг, а здивували гостей унікальною виставою "Дорога додому" вздовж траси Маріуполь — Донецьк, повідомляє "Дом".
Так, в полі біля траси між Маріуполем і тимчасово окупованим Донецьком організатори фестивалю встановили величезну інсталяцію "Древо життя".
"Древо життя, яке символізує, що життя всупереч усьому або під час всього повинно тривати і тоді заради цього життя може є, що захищати. Там, де ми живемо, там наш дім", — пояснив президент фестивалю сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST Владислав Троїцький.
На цьому місці символічно організували головну подію ГОГОЛЬFEST — перформанс "Дорога додому" — зі світловими ефектами та театральними елементами. Атмосферности надала музика української етногрупи DakhaBrakha. За словами організаторів, перформанс унікальний — він більше ніколи не повториться. Глядачі були в захваті від вистави.
"Мені здається, що таких подій не було і не буде ніколи, це унікальна історія взагалі. Наскільки музика DakhaBrakha може вписатися у будь-який ландшафт український. Наскільки це нагадує дім", — поділилася маріупольчанка Аліна.
"Взагалі вражаюче, що це відбувається в цьому місці. Сила мистецтва вона об’єднала цих людей, зібрала на цій території і це справді вражає", — додала жителька Маріуполя Наталя.
Виступи колективів на фестивалі тривали до ранку. На сцену вийшли нові і вже знайомі маріупольцям музичні групи. У центрі уваги на ГОГОЛЬFEST цього року опинилася електронна музика.
"Електронна музика для нас — це новий формат. Ми представимо низку гуртів, які взагалі виступлять вперше в Маріуполі, а деякі взагалі вперше виступлять. Декілька гуртів повернулися з Европи і в Україні не грали взагалі останім часом. Це дуже якісна музика", — повідомив директор фестивалю сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST Максим Демський.
Також під час фестивалю маріупольці могли спостерігати, як створюються витвори сучасного мистецтва. На ГОГОЛЬFEST з'їхалося понад трьох десятків митців з усієї України. На березі Азовського моря їм виділили кілька старих вагонів поїзда, які повинні були утилізувати. Художники їх розмалювали і влаштували там різні інсталяції.
Цього року ГОГОЛЬFEST в Маріуполі став частиною масштабної програми в межах проєкту "Культурна столиця України". Попереду на жителів міста чекає безліч цікавих акцій, квестів та перформансів.
"Адже я бачу, що сьогодні найголовніший ключ до серця жителів Донецька, Макіївки, Єнакієвого — це розвиток нашої країни України. Ми сьогодні наших людей запрошуємо до нас додому", — сказав Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.
Інсталяція "Древо життя", яка стала родзинкою перформансу "Дорога додому", залишиться біля траси "Маріуполь — Донецьк". Тепер це символ миру і єднання.