У Лиманському лісництві врятували сову і дитинча косулі
У травні до дендропарку ДП «Лиманський лісгосп» місцеві жителі принесли двох диких тварин – дорослу сову та дитинча косулі.
Про це повідомляє пресслужба підприємства.
Сову знайшли небайдужі жителі с. Щурове. Вона зачепилася за сітку рабицю і не могла вибратися. Скільки часу птах провів у так званій пастці невідомо, але він настільки обезсилив, що ледве стримував напад ворон.
Начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства – Віктор Стороженко особисто забрав птаха та відвіз до ветеринарної лікарні. Птаха ретельно обстежили та зробили рентгенівський знімок. Переломів не було, але виявили, що в м’яких тканинах одного крила застрягла проволока. Ветеринар надав сові необхідну допомогу та надав рекомендації стосовно догляду під час реабілітації.
Наразі сова йде на поправку та вже показує загартований дикою природою характер.
Дитинча косулі знайшли грибники, в лісових насадженнях поблизу станції Ямпіль. Вони чекали поки до тварини прийде мама, але доросла косуля так і не з’явилася. Тому громадяни вирішили забрати малюка та віднести його до дендропарку.
Малюкові від сили було один-два дні, він не міг впевнено стояти на ногах та самостійно смоктати молоко. Зараз дитинча вигодовують та ретельно доглядають.
"Хочемо донести до громадян основну думку, що забирати додому малюків лісових жителів не можна. Їх батьки завжди знаходяться поряд, а тому чіпати тварин чи птахів заборонено, бо це порушує життєвий процес. Присутність людини поряд із малечею тільки відлякує дорослих тварин, тому вони й не наближаються до свого потомства", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що коли малюків забирають додому, у більшості випадків вони гинуть. В неволі вони отримують сильний стрес, порушується травлення, зникає апетит та знижується імунітет. Лише у природному середовищі вони мають високі шанси вижити. Тому побачивши пташеня чи тваринку, найкраще – не чіпати його та залишити на тому ж місці.
Лісовим тваринам потрібен ретельний професійний догляд, повноцінне харчування наближене до природного. Тому керуючись благими намірами, не забувайте, що ваші вчинки можуть принести шкоду, адже у більшості випадків дикі тварини гинуть у неволі.