Ціни на квартири в окупованому Донецьку на історичному мінімумі: 5 тисяч доларів за двушку
У тимчасово окупованому Донецьку ціни на нерухомість знизилися до історичного мінімуму.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на 62.ua
У тимчасово окупованому Донецьку ціни на нерухомість, схоже, опустилися до історичного мінімуму, коронавірусні контрзаходи добивають і цю сферу діяльності. Карантинний удар по гаманцях витримали не всі, у відкладену на покупку житла кубушку запустили руки багато, щоб вижити в весняному застої.
Втім, в Донецьку квартири продаються за мізерними цінами, оскільки охочих обзавестися житлом на невизнаній території не так вже й багато.
"На початку війни сюди їхали за квартирами і росіяни, і рідня воюючих тут бойовиків. Тоді так, квартири і будинки йшли за копійки, власники кидали все і їхали куди подалі. Зараз же Донецьк - місто, яке намагається якось вижити, у якого немає колишнього столичного нальоту, яскравої сучасності та індивідуальності. Донецьк тепер не особливо відрізняється від якогось містечка в глибинці - стандартного і безликого. і якщо є вибір, то Донецьк не вибирають", - говорить фахівець з нерухомості Анна.
Донеччани виставляють своє житло на продаж, ще пам'ятаючи, за скільки вони купували його колись, в минулому житті. Тому і висять на сайтах оголошень роками пропозиції про продаж 3-кімнатних квартир по $ 30-50 тисяч, затишних "одиничок" по $ 10 тисяч в центрі міста. Поруч тоскно розмістилися продажу на околицях - там за $ 5-7 тисяч можна підібрати варіант. Хоча якщо пошукати, то можна знайти вбите, "під ремонт", але перспективне житло за пару тисяч. Нехай навіть з вікна буде вид на безкраї поля, а на горизонті - миготіти вогні сусіднього міста.
Ціни за півроку практично не змінилися, вся справа в швидкості покупки-продажу. Хочуть продати швидше - скидають ціну до мінімуму. Так і виходять "двушки" в центрі за ціною "двушки" на околиці. Попиту на 4-кімнатні квартири і вище практично немає. Однокімнатні поступаються практичним "двушки". Мінімальна ціна за 2-кімнатну, яку я бачила, - це $ 7 тисяч, за 3-кімнатну - $ 11 тисяч. Я кажу про повну загальну у середньому стані квартир з меблями з технікою. Верхні межі, звичайно, меж не мають, - зазначає Анна.
Як і раніше донеччани продають житло з усім "фаршем". Меблі, побутова техніка, килими, сантехніка - без цього квартири можна навіть не відкривати на перегляди.
"У нас трохи угоди не зривалися, коли покупці морщили носи, мовляв, фу, раз пральної машини немає - не будемо квартиру брати. Господарі мчали тоді в найближчий магазин, купували "пралку", оплачували її підключення, щоб продаж не зірвалася. На переглядах покупці роблять фото квартири, щоб потім, якщо вони погодяться на покупку, звірити, як було і як стало, чи не поцупили колишні господарі з собою килим зі стіни або журнальний столик, - ділиться Анна. - якщо ж колишні власники хочуть щось з собою забрати, то вони повинні скинути в ціні. Холодильник або "пралка" приблизно оцінюються доларів в 500, меблі - в $ 1000 … "
Недоступності житла додає і триває примха місцевої "влади ДНР", які з травня цього року заборонили використовувати в угодах з житлом довіреності "іноземних держав". В першу чергу, під такими розуміється Україна і … Росія.
Як і слід було очікувати, продажі впали. Виявилося, левову частку угод з житлом забезпечували донеччани, які виїхали з непідконтрольних територій. Саме вони оформляли українські довіреності на друзів і знайомих в Донецьку, які організовували продаж житла, а вторговані гроші переправляли господарям. При цьому за українськими реєстрами колишні власники квартир і будинків такими й залишалися - ясно, що угоди в "республіці" не заносилися в жодні українські бази.