
ЗМІ: На Донбасі радіація дійшла до горизонту питної води (відео)
На межі екологічної катастрофи опинилися непідконтрольні Україні території Донбасу. Окупаційна адміністрація припинила відкачувати воду на затопленій три роки тому шахті "Юнком" в Донецькій області, і радіоактивна вода вже потрапляє з шахти в горизонти питної води, повідомляє телеканал "Дом".
За інформацією української влади, воду з важкими металами вже п'ють жителі непідконтрольних Києву територій Донбасу.
"Об'єкт затоплений вже повністю, і вода вже пішла з Цезієм-137 і Стронцієм-90, це радіоактивні речовини. Поблизу шахти самої, в Єнакієво, наприклад, концентрація буде більш значною, більш негативною за якістю питної води", — зазначає правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Анастасія Бондаренко.
Шахта "Юнком" розташована на глибині близько одного кілометра, і радіоактивні відходи вже потрапляють в ґрунтові води.
"Воно йде частково в Сіверський Донецьк, воно йде в Кальміус, а з Кальміусу — в Азовське море. В якій концентрації воно дійде до Азовського моря, ми можемо тільки стежити на виході. Коли воно дійде до Кальміусу, ми можемо на підконтрольній території подивитися, в якій концентрації до нас потрапляють ці речовини", — говорить Анастасія Бондаренко
Україна зверталася в Міжнародне агентство з атомної енергетики з проханням направити експерта на тимчасово окуповану територію Донбасу і перевірити шахту "Юнком".
"Росіяни, які мають суттєвий контроль на окупованих територіях, поки перешкоджають цьому. Навіть відмовляються це обговорювати в Тристоронній контактній групі в Мінську", — зазначає віцепрем’єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
За даними української влади, крім "Юнкома" на непідконтрольних Києву територіях Донбасу ще кілька десятків закритих шахт, де давно не відкачують воду. Мінімум чотири шахти на Донбасі — з радіоактивними відходами.
Дані супутників показали — в результаті підтоплення шахт територія Донецька вже просіла в середньому на 25 см. Техногенна катастрофа загрожує практично всій території, на якій добували вугілля.
Раніше повідомлялося, що Росія не пускає в ОРДЛО МАГАТЕ для моніторингу екологічної обстановки
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.