Щеплення від COVID-19 на лінії зіткнення: які вакцини вибирають жителі ОРЛО
Одна з причин, через які жителі окупованих територій перетинають контрольний пункт в'їзду-виїзду «Станиця Луганська» (Луганська обл.), - бажання вакцинуватися від COVID-19.
Про це повідомляє «Дом».
У вівторок, 4 січня, близько 2 тис. людей пройшли в обидва боки через КПВВ у Станиці Луганській. Сильна ожеледь і заметіль зробили неможливою роботу електрокарів у буферній зоні. У гуманітарній місії «Проліска» вирішили, що вони повернуться на маршрут після очищення дороги або поліпшення погоди. Людей просять утриматися від перетину лінії зіткнення, щоб уникнути травм і переохолоджень. Але українці, незважаючи на негоду, продовжують користуватися КПВВ.
"Люди направляються на підконтрольну територію України з таких причин, як отримання вакцинації, купівля продуктів харчування, а також оформлення пенсій", - коментують пресофіцер Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.
Мешканка тимчасово непідконтрольного Луганська Леся йде в Станицю Луганську якраз на вакцинацію.
"Я хочу "Пфайзером" (Pfizer). Просто всі діти мої: і зять, і дочка - "Пфайзером" вакциновані. Я теж йду, хочу "Пфайзером". Потім спокійно їхати, куди я хочу", - каже Леся.
Центр масової вакцинації в Станиці Луганській знаходиться недалеко від КПВВ - біля будівлі районної адміністрації. Працює щодня до 18:00. Люди приходять сюди на вакцинацію набагато частіше, ніж у лікарню. У наявності - чотири вакцини: AstraZeneca ("Астразенека"), Moderna ("Модерна"), Pfizer ("Пфайзер") і CoronaVac ("Коронавак").
"У період епідемії, коли була саме хвиля захворюваності, то в центр вакцинації йшло більше людей, тому що тут люди - потенційно здорові. А в лікарню люди йдуть і з захворюванням, і там же знаходиться пункт. Тобто люди не хотіли змішуватися: здорові з хворими", - говорить медична сестра центру масової вакцинації в Станиці Луганській Ірина Зотова.
У середньому в двох медустановах Станиці Луганської щодня вакцинується до 70 людей. З них майже половина - жителі непідконтрольної Україні території. Одні, за словами медсестри, кажуть, що не довіряють російській вакцині «Спутник». У інших - проблеми з виїздом за кордон.
"Літні люди і ті, хто мають велику кількість хронічних захворювань, вибирають "Короновак", - говорить Ірина Зотова.
Молодь і люди, які їдуть за кордон, віддають перевагу вакцинам AstraZeneca, Pfizer, Moderna.
З початку масової вакцинації в Станиці Луганській і відкриття там пункту і центру імунізації щепилися від COVID-19 понад 3 тис. жителів тимчасово непідконтрольних територій України.