Садибу відомого поміщика відреставрували на Донеччині
У Донецькій області завершилася реставрація однієї з найстаріших споруд регіону. Садиба сім'ї поміщиків молдовського походження була побудована в XIX столітті. Майже за дві сотні років її жодного разу не ремонтували.
Реставрація історичного особняка почалася три роки тому в рамках програми «Велике будівництво», передає кореспондент телеканалу «Дом».
Садиба Бантиша - одне з чотирьох збережених на території України володінь знаменитого громадського діяча і землевласника Василя Бантиша. Її побудували наприкінці XIX століття і не реставрували всі ці роки.
У панському особняку, на думку істориків, любила відпочивати сім'я землевласника молдовського походження. У 70-ті роки минулого століття будівлю використовували як дитячий будинок, а після розпаду Радянського Союзу садиба довгий час була покинутою.
«За ці кілька років, які тривала реконструкція цієї будівлі, по максимуму наблизилися до того зовнішнього вигляду, який був раніше», - констатує директор Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» Євген Скляров.
Реставрували садибу в рамках президентської програми «Велике будівництво». За кошти обласного бюджету облагородили фасад будинку і територію навколо.
Оновлений особняк став родзинкою ландшафтного парку «Краматорський». Сюди щороку на екскурсію приїжджають тисячі туристів. Крім історичної садиби в парку облаштовані зони для відпочинку і вольєрний комплекс з тваринами.
Олень на прізвисько Михайло - один з мешканців ландшафтного парку. Тут він живе вже близько року. Його від браконьєрів врятували зоозахисники.
І таких врятованих тварин тут більше десятка. Працівникам парку неодноразово доводилося виходжувати звірів, які потрапили в капкан.
"Ось лисиця до нас потрапила півтора роки тому, і ми її врятували. Вона була в дуже важкому стані - заплуталася в сітці і практично ми її витягнула з того світу. Зараз вона живе у нас. На сьогоднішній день з лисицею все добре - годуємо, дбаємо", - розповідає Скляров.
Через територію парку площею понад 2 тис. гектарів проходять туристичні маршрути Донецької області. З популярних - Білокузьмінівські крейдяні гори і Бджолкінські скам'янілі дерева. Наприкінці минулого року парк став фіналістом Щорічного всеукраїнського конкурсу Ukraine Tourism Awards, де посів друге місце як кращий природний парк України.