
Правозахисники ООН не можуть потрапити до в'язниць на окупованому Донбасі
Представники Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) продовжують отримувати відмови незаконних збройних формувань «ЛДНР» в доступі до ув'язнених на непідконтрольній українській владі території.
Про це йдеться в новій доповіді * Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, опублікованому 22 вересня, передають «Донецкие новости».
При цьому УВКПЛ продовжувало користуватися безперешкодним доступом до офіційних місць утримання під вартою на території, контрольованій українським урядом, що дозволило проводити конфіденційні інтерв'ю із затриманими.
УВКПЛ провело інтерв'ю з 27 затриманими (26 чоловіками і однією жінкою) в місцях утримання під вартою в Бахмуті, Маріуполі, Старобільську та Запоріжжя.
«На території, контрольованій самопроголошеними "республіками", УВКПЛ продовжувало отримувати відмови в доступі до затриманих і місць утримання під вартою. Це викликає особливе занепокоєння, враховуючи численні заслуговують на довіру твердження про катування і жорстоке поводження в ряді установ, а також про умови утримання під вартою, що не відповідають міжнародним стандартам», - наголошується в доповіді.
У УВКПЛ також констатують, що свавільні затримання, тортури і жорстоке поводження тривали як на території, яка контролюється урядом України, так і на непідконтрольною території.
В ООН наполягають, що міжнародним організаціям повинен якомога швидше бути надано доступ до місць позбавлення волі в «ЛДНР».
Доповідь про ситуацію з правами людини в Україні охоплює 6 місяців моніторингу в період з 16 лютого по 31 липня 2020 року. Серед іншого, доповідь містить інформацію про свавільних затримань, тортурах, жорстокому поводженні, вплив конфлікту і COVID-19 на населення в зоні конфлікту, вплив COVID-19 на економічні та соціальні права різних груп людей, а також дискримінацію і насильство з обох сторін від лінії дотику на сході України і на тимчасово непідконтрольних української влади територіях Автономної республіки Крим та міста Севастополя.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.