Під Маріуполем розорали частину національного парку "Меотида", збиток перевищив 50 млн грн
У Маріупольському районі невідомі вночі розорали частину національного природного парку "Меотида".
Це сталося в районі села Бурякова Балка Мангушської громади. Як розповіла MRPL.CITY директор нацпарку Надія Долгова, землі були розорані в п'ятницю, 16 квітня.
Коли співробітники парку прибули на місце - ділянка вже була розорана. З даного приводу написані заяви правоохоронцям.
Читайте також: Як громада Святогірська відстояла парк від забудови. Чим ця історія схожа на скандал з маріупольською "Політехнікою"?
Як зазначають співробітники "Меотиди", землі національного парку є народною власністю, відносяться до природно-заповідного фонду і не підлягають приватизації.
"Однак деяким чиновникам Держгеокадастру це не дає спокою, і періодично землі парку вони виділяють довірливим громадянам по другому колу. Парк пише звернення до прокуратури, прокуратура звертається до суду, а суд вирішує повернути землю державі. На жаль, суди працюють повільніше, ніж Держгеокадастр. А свіжоспечені "власники" квапляться монетизувати свою здобич, засіявши її тим, що принесе найбільшу вигоду.
За такі дії передбачена відповідальність у Кримінальному Кодексі України у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до трьох років. Крім того, винні будуть зобов'язані компенсувати збитки державі від знищення червонокнижних рослин ", - наголошується на сторінці парку в Facebook.
За словами Надії Долгової, такі ситуації відбуваються через колізію в законах - є Земельний кодекс, яким керується обласний відділ кадастрів, і Указ президента і Проект створення національного парку Меотида. Ці документи в деяких моментах суперечать один одному.
"У свою чергу, обласний відділ кадастрів не видає нам дозволу, щоб ми коректно оформили свої земельні ділянки, тобто, отримали право на власність", - зазначила директор національного парку.
Надія Долгова розповіла, що аналогічна ситуація була 2 роки тому. Ділянку національного парку, що густо заріс ковилом, розорали і обробили гербіцидами. Зараз він відновленню не підлягає. Розорану минулого тижня ділянку ще можна врятувати, якщо буде накладено вето на її використання в сільськогосподарських цілях. На це знадобиться близько 5 років - якщо землю ще не обробили гербіцидами, ковиль відновиться.
Подібні факти не поодинокі, але ще жодного разу порушники не відшкодували завдані збитки. Ситуації з розпахуванням заповідних земель все ще перебувають у стадії розслідування.
Зараз поліцією складено протокол про правопорушення. Співробітники національного парку "Меотида" за цим фактом звернулися до прокуратури. За словами Надії Долгової, за підтримки правоохоронців є шанс, що справа дійде до суду.