Паркан з колючого дроту і камери: на Луганщині оснастили кордон з Росією (фото)
На Луганщині оснастили кордон з Росією, розмістили камери відеоспостереження та обладнали паркан з колючим дротом.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
На Луганщині триває інженерне облаштування кордону з Російською Федерацією. Проєкт стартував у 2018 році. За цей час проклали 100 кілометрів ділянки кордону, встановили 15 камер відеоспостереження та 4 оперативних центри.
Читайте також: Мінні поля, паспорти РФ, закриті блокпости: Асєєв розповів з чого складається умовна "стіна" на Донбасі
Паркан з колючого дроту заввишки два метри, металева вежа з камерами та робоча техніка, яка прокладає рокадну дорогу. Такий вигляд наразі має кордон України з Росією на Луганщині.
Довжина кордону з Росією на Луганщині складає 504 кілометри. Його інженерне облаштування в Луганській області почали у 2018 році, за цей час обладнали близько 100 кілометрів ділянки.
Читайте також: Денісова прокоментувала скасування штрафів Радою за виїзд з ОРДЛО через Росію
Речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Литошко розповіла про роботи в Білокуракинському районі, поблизу населеного пункту Лозно-Олександрівка.
"Зараз проходять роботи з інженерного облаштування державного кордону. Можемо спостерігати, як працює техніка, яка облаштовує рокадну дорогу по якій будуть рухатись прикордонні наряди", — каже речниця
На державному кордоні викопали протитранспортний рів — 2 метри глибиною, зробили контрольно-слідову смугу — це штучно оброблений ґрунт шириною понад 3 метри, що прокладається вздовж державного кордону для фіксування слідів порушників. Також ділянки оснащені рокадною дорогою, по якій будуть пересуватись прикордонні патрулі, парканом з колючим дротом та камерами відеоспостереження. На Луганщині встановили 15 веж відеоспостереження та 4 оперативні центри.
Тетяна Литошко розповіла, як працюватиме комплекс спостереження.
"У разі спроби перетнути незаконно державний кордон, система відеоспостереження дасть сигнал про рух особи, яка намагається в незаконний спосіб перейти державний кордон України. Після чого буде здійснюватись висилка прикордонних нарядів на даному напрямку та оператор комплексу відеоспостереження та сигналізації буде вже корегувати дії прикордонників на тому напрямку, де знаходиться невідомий", — пояснює Тетяна Литошко.
Нагадаємо, проєкт будівництва з облаштування кордону в Україні розпочався у вересні 2014 року. Завершення будівництва, за даними Державної прикордонної служби, планується у 2025 році.