"Новий рік я зустрічаю без мами": історію незаконно ув'язненої в ОРДО вчительки з Києва розповіла її донька
Вчительку фізики та математики Наталію Шило, яку незаконні збройні формування незаконно утримують у СІЗО в тимчасово окупованому Донецьку ОРДО, внесли до списків на взаємне звільнення.
Про це розповіла Настоящему времени її дочка Ірина Шило.
Наталія родом з тимчасово окупованої Горлівки Донецької області. Відразу ж після початку збройної агресії Росії на Донбасі вона поїхала звідти до Харкова, а з часом перебралася і до Києва.
"Я її забирала якраз під Новий рік, у грудні 2014 року. Я її взагалі не впізнала: вона дуже сильно посивіла, постаріла. У неї був розпач на обличчі, страх, смуток. Я на неї дивлюся, а її трясе. Це війна дуже сильно відбиток дає", - згадує Ірина Шило.
У 2018 році Наталія Шило стала «Учителем року», нагороджували її в Харкові.
"Вона була неймовірно щаслива. А цього року вона вперше за 30 років за свою професійну кар'єру не була на першому дзвінку", - поділилася донька.
Останні півроку перед незаконним затриманням Наталія Шило працювала в спеціалізованій школі в одному з районів Києва.
Читайте також: полонені в ОРДЛО: що робити, якщо ваша близька людина заарештована бойовиками
В окупованій Горлівці залишилася бабуся Ірини і мати Наталії. У липні цього року Наталія поїхала її провідати перед операцією. Але так і не доїхала. Жінку затримали на блокпосту і звинуватили в «шпигунстві».
"Ми раніше їздили через Майорський блокпост у Горлівку. Зараз він не працює. Тому мама їхала через Україну - Росія, Росія - «ДНР». Але мама не дзвонила, не дзвонила, і тоді я вже сама зв'язалася з перевізником, і він сказав, що маму затримали. У мене просто як земля з-під ніг пішла. Я тоді, напевно, свідомість не втратила буквально, щоб впасти, але це настільки страшно почути ", - розповіла дочка.
Ірина не розуміє, за що могли заарештувати її матір, просту вчительку. Зв'язок з матір'ю вона тримає тільки через адвоката. «Судові засідання» по суті «справи» ще не почалися. Коли може статися процес взаємного звільнення утримуваних осіб - невідомо.
"Не хочу говорити про те, що цей Новий рік я зустрічаю без мами. Не знаю, як це - зустрічати Новий рік без мами", - сказала зі сльозами на очах Ірина Шило.
Зазначимо, що за даними благодійно фонду «Право на захист» («Право на захист»), на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) в даний час незаконно утримують 301 українця, серед яких - 31 жінка.
Нагадаємо, за даними уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, у в'язницях і СІЗО в ОРДЛО утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги. Всі затримані піддаються тортурам.