На Донбасі внаслідок війни підтоплені або повністю затоплені 39 шахт, - ОБСЄ
На Донбасі внаслідок бойових дій підтоплюються або вже повністю затоплені та не підлягають подальшій експлуатації 39 шахт.
Про це повідомив експерт ОБСЄ з питань екології Дмитро Аверін під час конференції "Зменшимо загрози: екологічні та техногенні ризики на сході України", передають Новости Донбасса.
За його словами, затоплення шахт на Донбасі стало одним з головних наслідків бойових дій на його території. Шахти затоплюються через припинення енергопостачання, руйнування інфраструктури, демонтаж насосного обладнання тощо.
Загалом за 2014-2020 роки порушення роботи були зафіксовані на 80 гірничодобувних підприємствах сходу України.
Експерт підкреслив, що затоплення шахт впливає на рівень ґрунтових вод і геологічну стійкість земної поверхні.
Затоплення шахт може призводити до осідання ґрунту і виведення з експлуатації об'єктів міської інфраструктури та промисловості, в тому числі елементів регіональної системи водопостачання, додав Аверін.
Читайте: Екологи розповіли про загрозу від затоплення вугільних шахт Донеччини
Згідно з даними ОБСЄ, зони осідань ґрунту зафіксовані в агломераціях Донецьк-Макіївка-Харцизьк, Торецьк-Горлівка-Єнакієве, Шахтарськ-Сніжне-Кришталевий і Довжанськ, Сорокине і Золоте-Кадіївка-Алчевськ.
Водночас при порушенні режиму водовідливу забруднені шахтні води впливають на якість підземних і поверхневих вод по обидва боки від лінії зіткнення.
В ОБСЄ зазначають, що особливу небезпеку для навколишнього середовища становлять шахти, які використовувалися для зберігання небезпечних відходів, такі як "Олександр-Захід" (м. Горлівка) і шахта "Юний комунар" (м. Бунге) на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької області, які вже затоплені більш ніж на 60%.
Раніше повідомлялося, що проблема затоплення шахт на окупованому Донбасі взята на контроль Верховної Ради