
Міністр культури та інформаційної політики Ткаченко заявив, що ідея скорочення бібліотекарів у Слов'янську є порушенням закону
Ткаченко заявив, що ідея скорочення бібліотекарів у Слов'янську є порушенням закону.
У Слов'янську депутати вирішили скоротити працівників бібліотек для економії бюджету. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що це є порушенням "Закону про культуру".
"У бібліотеки ніхто не ходить", - депутати
28 січня на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, молодіжної та соціальної політики Слов'янської міської ради при розгляді бюджету на 2021 рік депутати Олег Недава та Неля Штепа запропонували скоротити штат бібліотекарів.
Депутати аргументували свою пропозицію тим, що начебто до бібліотек ніхто не ходить.
"Що роблять бібліотекарі у бібліотеках, які знаходяться у мікрорайонах? Вони пишуть, що до них ідуть люди. Ми можемо взяти ці бумажки і спитати у людей: ви були? І вони скажуть: ні. Ви можете поставити людину (біля бібліотеки – ред.), і ви побачите, що жодна людина не заходить, тільки виходять бібліотекарі з сумками на ринок", – сказала Штепа на засіданні.
Раніше повідомлялося: у Слов'янську депутати Штепа і Недава запропонували економити бюджет: скоротити бібліотекарів і дні роботи бібліотек
Натомість Недава запропонував працювати бібліотекам два дні на тиждень.
Лях сказав, що скорочень не буде
5 лютого на пресконференції міський голова Слов'янська Вадим Лях повідомив, що ніяких скорочень у закладах культури не планується.
Раніше повідомлялося: мер Слов'янська прокоментував обговорювані скорочення в бібліотеках міста
За словами Ткаченка, міністерство вже спілкувалось з представниками місцевої влади. У відділі культури Слов'янська повідомили, що вони та громада проти скорочення роботи бібліотек.
"Це не соціально-економічний розвиток міста, як заявляють ініціатори. І не економія бюджету. Це – прихований перший крок до реалізації бажання нав’язування своїх ідеологічних наративів", – додав Ткаченко.
Також міністр нагадав, що ліквідація бібліотек без погодження з міністерством – це порушення "Закону про культуру". Ідея децентралізації культури у регіонах має підвищити якість культурних послуг, а не знищити їх.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.