Кабмін за три роки не розробив порядок виплати боргів по пенсіях для ВПО з ОРДЛО, - правозахисники
Кабінет міністрів України досі не розробив порядок виплати заборгованості по пенсіях для ВПО з ОРДЛО, яка утворюється через припинення її нарахування.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Новини Донбасу
Про це розповів юрист громадської організації "Донбас SOS" Михайло Фоменко під час круглого столу "Свобода пересування вздовж лінії розмежування: проблема застосування штрафних санкцій ".
Юрист зазначив, що пенсіонери, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи і які проживають на непідконтрольній уряду території, стикаються з вимогою Пенсійного фонду України пройти ідентифікацію в Ощадбанку, незважаючи на те, що вона скасована на період карантину і ще на 30 днів після його закінчення. ПФУ при цьому вважає, що має право блокувати виплати в разі непроходження пенсіонером ідентифікації протягом року. Відповідно, якщо виплати припиняються, утворюється заборгованість по пенсіях, і її не повертають навіть після відновлення виплат.
За словами правозахисника, подібні випадки з накопиченням заборгованості по пенсіях виникають вже не один рік, і досі Кабмін не врегулював це питання.
"Кабінетом міністрів продекларована необхідність прийняття окремого порядку виплати заборгованості по пенсіях, але в реальності його немає, він тільки задекларований. Через це вже три роки у нас пенсіонери не можуть отримати заборгованість з пенсійних виплат. Тобто вся заборгованість по виплатах, які були припинені на будь-яких підставах, на даний момент не буде виплачена пенсіонеру при відновленні пенсії ", - підкреслив Фоменко.
Він зазначив, що проблема набула великих масштабів, з нею вже три роки намагаються боротися і міжнародні партнери, і громадський сектор, але на даний момент порядок виплати заборгованості по пенсіях не розроблений.
"Норми постанови Кабміну один раз вже були скасовані через суд і визнані такими, що не можуть бути прийняті Кабінетом міністрів для регулювання виплати заборгованості. На останньому тижні своєї роботи попередній склад Кабінету міністрів у 2019 році переніс ці норми в іншу постанову, поки рішення суду не вступило в законну силу, щоб уникнути їх скасування. На даний час у нас вже вдруге воно оскаржується і розглядається в суді ", - розповів правозахисник.
Він додав, що дана ситуація може викликати велику соціальну напругу.