Зрадники на сході України: кому з лідерів громад вже оголосили підозру
Вже відомо щонайменше про 5 лідерів громад Луганщини, які перейшли на бік ворога під час повномасштабного вторгнення росії. Розповідаємо про цих ймовірних зрадників.
Українські військові продовжують боронити наші міста на Донбасі, героїчно відбиваючи атаки. Переважна більшість лідерів громад допомагають військовим і стоять пліч-о-пліч з ними. Але, як і у 2014 році, є виключення.
Вже відомо про кількох очільників міст та районів, які перейшли на бік ворога, зрадивши Україну. Звісно, винними чи невинними їх називатиме суд, а поки «Східний варіант» зібрав тих, кому вже оголосили про підозру в держзраді та колабораціонізмі.
Рубіжне
Пожалуй, самым нашумевшим персонажем с точки зрения государственной измены является Мабуть, найбільш нашумілим персонажем з точки зору державної зради є міський голова Рубіжного Луганської області Сергій Хортів. У мережі з’явилося відео, на якому Хортів в найкращих традиціях пропагандистів називає військових збройних сил України нацистами, а захист українських міст — геноцидом. А також закликає бійців ЗСУ скласти зброю.
Зазначимо, що про свою «позицію», а по факту — зраду, Хортів заявив більш ніж через місяць після початку повномасштабної агресії рф. До цього він просто не виходив на зв’язок і голова Луганської ВЦА Сергій Гайдай призначив виконувача обовязків міського голови Рубіжного.
Коли карти розкрилися, Гайдай прокоментував:
«Як можна виправдати вбивць твого міста і твоїх людей? На кожного зрадника чекає доля зрадника. Пояснювати не потрібно. Вони зрозуміли».
Це вже не перша спроба Хортіва піти на співпрацю з російськими окупантами. У 2014 році він, будучи депутатом Луганської обласної ради, спочатку голосував за звернення з закликом російські війська в Україну «для захисту Донбасу від київської хунти». А пізніше, у травні того ж року, блокував проходження української техніки.
Але це не завадило йому у 2015 році обратися міським головою Рубіжного та якимось чином уникнути покарання.
Зараз же, хоча й офіційного повідомлення про підозру Хортіву ще немає, але є велика ймовірність, що це лише справа часу і незабаром він отримає підозру за зраду України.
Міловська та Марківська ОТГ
3 березня Служба безпеки України заявила, що розслідує дії голів Міловської та Марківської ОТГ.
«Наші слідчі розслідують державну зраду керівників Марківської та Міловської об’єднаних територіальних громад Луганської області, що перейшли на бік ворога. Вони закликали місцевих мешканців не чинити спротив російським окупантам та сприяли воєнній агресії проти України», — йдеться у повідомленні.
Міловську ОТГ очолює Олег Савченко.
Про нього відомо небагато.
Його обрали керівником громади у 2020 році.
Він балотувався від "Опозиційної платформи — За життя".
До цього жодних вагомих посад він не займав, а в його декларації зазначалося, що він безробітний.
Про очільника ж Марківської ОТГ відомо більше. Ігор Дзюба з 2006 року очолював Марківську селищну раду.
У 2018-2019 роках був керівником Марківської районної адміністрації. А у 2020 році як висуванець балотувався на виборах голови ОТГ і набрав найбільше голосів.
Обидва очільники ОТГ отримали підозри за ст. 111 кримінального кодексу — «державна зрада».
Станиця Луганська
За цією ж статтею підозрюють і керівника Станично-Луганської селищної ВЦА та його двох заступників.
«Встановлено, що вони умисно вчинили та продовжують вчиняти дії, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України. В умовах воєнного стану представники місцевої влади перейшли на бік країни-агресорки. Вони надають допомогу окупаційним силам матеріально-технічною базою», — йдеться у повідомленні.
Мова йде про Альберта Зінченка, який керував Станично-Луганською ВЦА.
Станицю Луганську російські окупанти захопили ще на початку свого вторгнення, 26 лютого. Тоді, нібито, Зінченко і перейшов на бік росіян. Згодом стало відомо, що він отримав так званий «паспорт» псевдореспубліки «ЛНР». Такі ж «паспорти» почали роздавати й мешканцям селища.
Сам Зінченко звинуватив ЗСУ, що вони, нібито, зарано вийшли з населеного пункту.
Сватове
У Сватовому ж, яке також окуповане росіянами вже кілька тижнів, ані міський голова Віта Сліпець, ані керівник РДА Олег Сліпець у співпраці з окупантами помічені не були. Натомість зрадою, за версією прокуратури, відзначилася голова районної ради. Згідно з офіційним сайтом, цю посаду займає Людмила Русанова.
«За даними слідства, голова Сватівської районної ради Луганської області проводить наради з підприємцями міста, під час яких називає себе «радником на громадських засадах» так званої «голови Сватівського району ЛНР», — йдеться у повідомленні.
Русанова обіймає посаду голови районної ради з грудня 2020 року.
Кремінна
2 березня стало відомо про смерть Кремінського міського голови Володимира Струка. За даними МВС, Струк був прихильником так званої «ЛНР» та вів проросійську діяльність. Це у коментарі «Східному варіанту» підтвердили й місцеві жителі.
«Весь державний апарат України — СБУ, МВС, прокуратура, суди 8 років нічого не могли зробити з відвертим сепаратистом Струком. Бо в нього було багато грошей. Скоріш за все за підтримки з РФ. Але коли російські війська підійшли за 15 км до Кремінної Володимира Струка судили судом народного трибуналу. Судячи з усього, розстріляний невідомими патріотами як зрадник за законами воєнного часу», — написав радник міністра МВС Антон Геращенко.
Нагадаємо, 15 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон про колаборантів. Згідно з ним, запроваджується кримінальна відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та військовими.
За цей злочин передбачається ув’язнення до 15 років та позбавлення можливості займати певні посади.