
Напади на кандидатів і порушення правил агітації. Як завершується виборча кампанія на Донеччині
Правозахисники розповіли про підсумки передвиборчого моніторингу
Уже цієї неділі Донецька область вибере місцеву владу.
Майже два місяці тривала виборча кампанія, і за цей час кандидати скоїли чимало порушень законодавства.
Про всі нюанси передвиборчих перегонів розповіли представники спостережної мережі Опора спільно з національною поліцією.

Контрафактна поліграфія
«Найчастіше порушення яке ми фіксуємо — це агітаційна продукція без вихідних даних. Ми маємо масу бордів, друкованої агітаційної продукції, яку роздають в наметах. Частина цієї продукції не має вихідних даних. Тобто не вказано наклад, хто замовник, де друкувалося», — розповідає координаторка спостереження Опори Наталія Боровська.
Наявність вихідних даних говорить про те, що ця агітаційна продукція друкується коштом виборчого фонду, якщо їх немає, то ми не знаємо хто саме фінансує і хто підтримує того чи іншого кандидата.
Замахи на кандидатів
Також в Донецькій області в Слов'янську і Мирнограді зафіксовані напади на кандидатів на посаду міських голів.
10 жовтня в Мирнограді був напад на кандидата на посаду голови міста від організації ВО «Батьківщина». Але подібне повідомлення з'явився в мережі тільки 17 жовтня. За інформацією Опори поліція почала розгляд цієї справи, вони з'ясовують обставини цього нападу.
Також 16 жовтня в Києві скоєно напад на кандидата на посаду міського голови Слов'янська від ОПЗЖ Павла Придворова.
Підозріла допомога
«Щодо надання благодійної допомоги від представників політичних партій або від тих хто з ними пов'язаний. У Хлібодарівській приймальні народного депутата Дмитра Лубинця (Волноваський район) 13 жовтня була зафіксована безкоштовна роздача окулярів від благодійного фонду “Я Волноваха”. Телефоном нам сказали, що окуляри роздані у великій кількості. Однак наша спостерігачка туди виїхала. У приймальні на той момент агітаційних матеріалів не було, але ми зазначаємо, що благодійні фонди не можуть надавати будь-яку допомогу разом з агітацією за того чи іншого кандидата», — розповідає Наталя Боровська.
Статистика порушень

Про статистику порушень в області, зафіксованих поліцією, розповів керівник правоохоронців Микола Семенишин.
«З початку виборчого процесу ми зареєстрували 365 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. З них ми склали 29 адміністративних протоколів та внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 кримінальних правопорушень.
Які найхарактерніші порушення? Ми бачимо, що з 365 — 207 це порушення передвиборчої агітації.
Що стосується кримінальних порушень, то ми констатуємо, на превеликий жаль, факти хуліганств (7) — пошкодження агітаційних наметів та інші подібні дії», — розповідає поліціянт.
Крім того, поліцією задокументовано 10 фактів підкупу виборців.
Про зареєстрованих кандидатів
На Донеччині було зареєстровано 113 кандидатів на посаду міських голів. З них 71 кандидат — це самовисуванці. Решта від політичних партій.
Щоправда, частина канƒдидатів зійшли з дистанції. Так в Краматорську з виборчих перегонів вийшли 14 кандидатів в депутати від політичної партії Партія Шарія.
Стосовно гендерного розподілу 88 — це чоловіки та 25 — це жінки. Найбільша кількість зареєстрованих кандидатів на посаду міських голів зафіксована в Костянтинівці — 15 осіб.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.