"Свято на цілий день". Як у Маріуполі організували безплатну фотосесію для людей з інвалідністю
Тепер ці теплі фотографії прикрасять сімейні альбоми та сторінки у соціальних мережах
Минулого тижня у Маріуполі відбулася благодійна фотосесія для мам дітей з інвалідністю. Візажисти, стилісти та фотографи працювали кілька годин, щоб подарувати казку маріупольським сім'ям. Її організатори — співробітники громадської організації «Клуб батьків дітей з інвалідністю “Повір у себе”».
«Східний Варіант» поспілкувався з трьома учасниками проєкту — організаторкою, візажисткою та мамою, яка виховує дитину з інвалідністю, щоб дізнатися про їхні враження від проєкту.
Мамам було незвично
«У Києві є такий проєкт “Кураж Базар”. Колись вони зробили фотопроєкт “Будь будь-яким”. Показували різних людей з інвалідністю такими, якими вони є. Мені дуже сподобався цей задум.
І нам також захотілося показати сім'ї, де виховують дітей з інвалідністю», — розповідає організаторка акції Анастасія Халіулова.
Організатори шукали візажистів, стилістів та фотографів на волонтерських засадах у соціальних мережах.
Відгукнулося кілька людей.
Фахівці своєї справи були в захваті від проєкту, а деякі мами трохи розгубилися.
«Мамам, звісно, було незвично. Багато хто відмовлявся, скільки б ми їх не вмовляли. Я думаю, це пов'язано з тим, що багато хто звик, що все переважно робиться для їхніх дітей. Вони думають, що про них забули всі й вони нікому не потрібні», — чесно каже Анастасія.
Тому й захотілося зробити такий подарунок.
Саме Анастасія взяла на себе роботу зателефонувати всім особисто та запропонувати взяти участь у проєкті. Вона каже, що деякі сприйняли це як жарт і до останнього не вірили.
Кінець жовтня видався сонячним, а щоб доповнити атмосферу золотої осені, у кадр взяли її незамінні атрибути — плед, гарбуз, яскраву парасольку та квіти. Також для фотографій використовували костюми із театральних постановок. Загалом у проєкті взяло участь 12 пар — діти та батьки чи бабусі.
Дивовижне місце
Ляна — одна з учасниць проєкту. Вона разом із сім'єю після початку війни переїхала із Харцизька на підконтрольну територію, а 2017 року переїхала до Маріуполя.
Її 18-річний син Михайло обожнює брати участь у театральних виставах, які влаштовують у клубі. Торік до інклюзивного фестивалю клуб підготував постановку «Мухи-Цокотухи», де Мишкові дісталася роль головного лиходія — Павука. Цього року хлопці та дівчата репетирують нову виставу — «Пан Коцький».
З огляду на театральний тріумф Михайла, увага фотографів на фотосесії його теж не збентежила. Ляна теж залишилася у захваті.
«Сам захід дуже сприяв позитиву. Люди, які прийшли, проявили відкритість та теплоту, тому не було жодної напруги. Враження залишилися дуже хороші та приємні. Для мене післясмак свята залишився на цілий день», — ділиться враженнями Ляна.
Сама вона допомагає у майстерні клубу, де люди з інвалідністю роблять різні подарунки — свічки, мило та інше. Потім їх продають в інтернет-магазині «Талант».
Ляна каже, що клуб «Повір у себе» — це дивовижне місце:
«Я дуже багато їздила Україною, була у різних реабілітаційних центрах: у різних містах та в Маріуполі. Але мені здається, що “Повір у себе” — це щось унікальне і дуже-дуже потрібне».
Вона додає, що тема інвалідності в нашій країні завжди була закритою і що треба відкриватися світові. Щоб люди більше дізнавалися про людей з інвалідністю, спілкувалися та разом проводили час.
Порадувати дітей та батьків
Вікторія Федорцова — одна з візажисток, яка робила макіяж мамам проєкту. Про те, що у Маріуполі для фотосесії розшукують волонтерів-візажистів, дізналася від подруги. Вікторія одразу ж запропонувала свою допомогу.
«Мене тішить робити комусь приємно. І я подумала, що це було б дуже чудово. Я раніше дарувала комусь макіяж, але саме у таких проєктах ніколи не брала участі», — розповідає Вікторія.
Вона відмічає, що із задоволенням поспілкувалася з жінками, яким робила макіяж. Вони розповідали їй про своє життя і питали порад щодо макіяжу та догляду.
«Вони самі цікавилися у мене, який крем краще використовувати, через який час після крему можна наносити тональну основу і таке інше. Звісно, я давала поради: які бюджетні тональні засоби підійдуть саме цьому типу шкіри. Мені це все подобається, тому я з радістю розповідала», — пояснює візажистка.
Коли Вікторія запитувала про побажання у макіяжі у самих жінок, вони просто говорили: хочемо бути красивими. Це завдання вона собі й поставила.
«Як візажист, я цікавилася, яке вбрання вони одягнуть для фотосесії, щоб вдало підібрати макіяж. Цікавилася, на чому хочуть зробити акцент — на очах чи на губах. Якщо зробити й те, й інше — буде надто помітно у денному макіяжі», — ділиться правилами Вікторія.
Вона займається мистецтвом макіяжу вже майже два роки, а надалі мріє відкрити власний салон краси.
«Мені завжди подобалося робити макіяж очей — розтушовувати тіні, виділяти очі. Помад у мене майже не було, а ось тіні були всіх відтінків», — згадує Вікторія.
У майбутньому Анастасія Халіулова разом з іншими організаторами планує зробити ще одну фотосесію, але вже для молодших дітей та їхніх батьків.
Вікторія запевняє, що знову братиме участь:
«Роблю це виключно для того, щоб порадувати діток і батьків. У мене є знайома, яка має фотостудію. Ми зараз із нею спілкуємося про те, щоб на волонтерських засадах провести фотосесію у студії. Там вікна панорамні, тож світла буде багато, має вийти чудово».