Добрі справи, якими відзначилася Луганщина у 2021 році
Справедливість, альтруїзм та емпатія — важливі складові здорового та дружнього суспільства. Бажання підставити плече тому, хто цього потребує, народжується там, де є приклади прояву любові й тепла ще в дитинстві. І такі приклади є й на Луганщині. Небайдужих дуже багато.
“Східний Варіант” зібрав історії допомоги та підтримки з різних міст регіону.
Лікарняні клоуни поспішають на допомогу
Новорічний настрій — це те, що так легко відчуває дитина, і те, до чого прагне дорослий. Та трапляється так, що хвороба може стати наперекір святковим відчуттям дитинства. Як допомогти малечі? Вихід є!
У КНП ЛОР "Луганській обласній дитячій клінічній лікарні м.Лисичанськ перебувають діти, які у святкову пору проходять лікування. Щоб повернути радість, сміх та скоріше одужання приїхала ціла команда клоунів з Києва.
Такий подарунок дітям до дня Святого Миколая ініціювала Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю на чолі з Миколою Надулічним.
Веселі клоуни розважали дітлахів. Власною персоною до лікарні завітав і Святий Миколай. Він приніс з собою подарунки-сувеніри для усіх. Зимовий чарівник та яскраві клоуни привітали дітей, повернув їх новорічний настрій та радісні посмішки.
Клоунами фонду “Таблеточки” є звичайні люди абсолютно різних професій. Це люди, які не уявляють свого життя без допомоги іншим.
"Коли робиш щось хороше для тих, кому це дійсно дуже потрібно, то відчуваєш, що живеш не дарма", — вважає лікарняна клоунеса Ольга Булкіна.
Вона поділилася, що планує розвивати лікарняну клоунаду в Україні. А також мріє створити локальну команду лікарняних клоунів на Донбасі.
"Здійснилась ще одна моя мрія — подарувати радість і свято тамтешнім дітям у лікарні. Мені дуже хотілось зробити щось хороше для цих дітей і я щаслива, що з'явилась така можливість. Хочеться, щоб діти сміялися і раділи не лише на свята, а щодня. Щоб дитинство тривало незалежно від обставин. Адже всім потрібен сміх. А тим, кому важко, страшно і боляче, він особливо потрібен", — додає киянка.
У її команді лікарняних клоунів також Євген Мойсєєв, Марина Бердар, Ангеліна Ковтун, Оксана Наумчук, Світлана Музалевська.
Завдяки колективу, який організував яскравий захід та всій команді клоунів з Києва свято Миколая 2021 дітям запам'ятається, як радісний та цікавий день, наповнений посмішками та подарунками.
Вишиванки для немовлят
У грудні цього року Рубіжанський центр туризму і краєзнавства провів благодійну акцію до новорічних та різдвяних свят “Народжені у вишиванках”.
До акції долучилася Рубіжанська панчішна мануфактура, підприємці та жителі Рубіжного.
На панчішному підприємстві пошили 40 сорочок для немовлят, також зв’язали шкарпетки з українським орнаментом для немовлят та їх мам.
“Наше підприємство завжди відгукується на благодійні ініціативи. Ми допомагаємо місцевій дівчачій футбольній команді, дитячому інклюзивному садочку “Сонечко”, місцевому територіальному центру. Ця акція для немовлят — нова, радію, що ми причетні до такої ініціативи”, — розповідає директор Рубіжанської панчішної мануфактури Геннадій Місюренко.
“Ідею цієї акції ми перейняли у друзів з Донеччини. Майстрині з українського розмовного клубу “Файно” надіслали нам у подарунок прапори, вишиті сорочки, рушники та розповіли, що до Дня вишиванки дарують немовлятам Донецької області льолі – вишиті сорочки та інші сувеніри. Зараз на Луганщині ми поширюємо цю ініціативу”, — говорить методистка центру туризму та краєзнавства Олена Хмельницька.
Як у Сєвєродонецьку допомагали тваринам
У регіоні мешкає багато людей, небайдужих до життя вуличних та диких тварин. Усі такі добрі справи зібрати просто неможливо. Деякі з них запам'яталися “Східному Варіантові” найбільше.
Напевно, немає такого мешканця міста, хто б не побачив зелені ящики з малюнками котів. Їх встановили друзі Артем та Володимир. У таких боксах є приємні та корисні сюрпризи для дітей у вигляді натуральних цукерок, фруктів, а також овочі для усіх охочих. Поряд з інтерактивними боксами встановлена скарбничка для допомоги бездомним тваринам. Кошти зі скарбнички йдуть на потреби тваринам: корм, стерилізацію, оплату лікування та допомогу великим перетримкам, де багато тварин.
Кожний може прийти та подивитися на інтерактивні бокси, взяти вітамінний сюрприз від друзів та допомогти тваринам.
Артем розповів, що понад 5 років бере участь у допомозі тваринам: годує їх за свої кошти, знаходить для них будинок.
“Небайдужих людей дуже багато, просто потрібно їх направити. Просто люди не завжди знають, як і через які шляхи допомогти: не знають, куди можна віднести тварину, як допомогти волонтерам”, — вважає Артем.
Він додав, що багато пенсіонерів допомагає та опікується за бездомними тваринами.
Інтерактивні скриньки встановлені за адресами: Гвардійський 42, Гагаріна 54, Космонавтів 11 та Маяковського 15.
Друзі співпрацюють з волонтерами. Серед таких Юлія Дюткіна. На рахунку Юлії сотні врятованих нею бездомних котів та собак.
Юлія вже котрий рік допомагає безпритульним тваринам. Вона веде сторінку у Фейсбук, де розповідає про всіх знайдених або покинутих господарями котів та собак, яким потрібна нова родина, дім, а також лікування.
Дуже часто волонтерці доводиться власними силами та коштами допомогати безпритульним нужденним у лікуванні. Звісно, це призводить до боргів. Але Юлія не здається. Разом з іншими волонтерами та небайдужими підписниками у соцмережах вона продовжує добру справу. Під час пожеж минулого року Юлія зі своєю командою надала допомогу багатьом постраждалим тваринам з регіону.
Людина рятує Людину
Історія родини Романченко з селища Нова Астрахань зачепила чимало сердець. У невеликій, сповненій добра та любові хатинці на околиці селища Нова Астрахань, що на Луганщині, на початку цього року відбулася страшна біда. Четверо діточок із татом Сергієм втратили найрідніше і найдорожче у житті — маму.
Історія родини привернула увагу понад 70 тисяч користувачів мережі та викликала бажання допомогти у багатьох людей.
За 2 тижні мешканці регіону зібрали для родини 9,5 тисяч гривень. Збір проводили за ініціативою ГО “Мама діє” з метою організації системи водопостачання у будинку родини Романченко.
“І це не просто гроші. Це для Сергія та його дітей віра в людей. Віра в майбутнє! Дякуємо Вам, Люди”, — відзначає керівниця батьківської організації Катерина Жукова.
Аби підтримати батька команда “Мама діє” запропонувала розпочати втілювати давню мрію родини — провести воду та каналізаційну систему до будинку. За словами Катерини, це зробить життя дітей більш комфортним. Завдяки допомозі небайдужих були закуплені матеріали для облаштування будинку.
“Нам дуже хотілося б прихилити ціле небо до цієї родини, але ми зробили, що змогли: привезли дитячі речі, засоби особистої гігієни, солодощі та іграшки. Бо тепер буде важко, у дітей залишився тільки батько, а у батька туга, розпач і невимовне горе. Але Сергію потрібно триматися, хапатися за життя, як діти хапаються за тата і не хочуть відпускати ні на крок”, — ділиться з нами Катерина.
Ми з тобою, Майа
Майа Берідзе — волонтерка та учасниця найрізноманітніших проєктів. Дівчина бере участь в освітніх заходах та тренінгах: вона хоче робити корисне для суспільства.
Активно і самовіддано Майа допомагає іншим, терплячи вже не перший рік власний біль: сєвєродончанка бореться з хворобою, яка руйнує її кістки. Східний Варіант вже розповідав її історію.
Майа народилася з дисплазією обох тазостегнових суглобів і вже перенесла понад 16 операцій. Влітку минулого року у неї почалися сильні болі. Дівчині поставили діагноз: остання стадія коксартрозу — остеоартроз обох тазостегнових суглобів. Це захворювання, яке призводить до руйнування тазостегнового суглоба.
“Я завжди жартувала, що я залізна леді в прямому і переносному сенсі. Ніколи не скаржилася ні на сотні безсонних ночей, оскільки знеболювальні перестали працювати, ні на лікарні, які стали моїм домом. Я не здавалася і намагалася жити так, щоб моя проблема не обмежувала мене”, — розповідає Майа.
Дівчина закінчила три університети, знає 5 мов. Майа любить подорожувати та знайомитись з новими людьми. Вона об'їздила понад 10 країн і встигла попрацювати викладачкою в Китаї.
Один з найбільш масштабних і улюблених проєктів, в якому бере участь активістка — «Лабораторія толерантності» (в рамках програми ООН з відновлення і розвитку миру). Це ціла освітня кампанія, учасники якої розповідають молоді з різних міст про важливість інклюзивного та толерантного суспільства.
Разом з командою однодумців волонтерка збирала допомогу для постраждалих в масштабних пожежах, допомагала наводити порядок біля бельгійських будівель, що руйнуються в Лисичанську, організовувала казку для дітей під час акції “Кожен здатний на диво”.
Та цього року допомога потрібна була їй самій. За словами Майї, операція — це єдиний спосіб позбутися болю і зберегти активність. На операцію потрібно було понад 30 тисяч євро, що для однієї сім'ї непосильна сума. Щоб сєвєродончанка змогла повернутися до активного життя, кошти збирали усім містом.
Операція відбулась у квітні цього року в Німеччині. Лікарі зробили імплантацію і пластику. Так він може прослужити набагато довше 10 років.
“Для мене це великий крок, тому що я не звикла просити про допомогу, але зрозуміла, що це не слабкість, а наша сила. Можливо, одна людина не може багато чого зробити, але скільки ж ми можемо зробити всі разом!” — ділиться з нами волонтерка.