Арттерапія допомагає переселенцям боротися з психологічними травмами: фото, відео
Позбутися від наслідків психологічних травм і ностальгії за рідними місцями внутрішньо переміщеним особам допомагає живопис.
Уже кілька років художник Сергій Вільгановський проводить заняття для ВПО в художній студії в Києві, повідомляє телеканал "Дом".
"На картині має бути душа, а не малюнок. У них (ВПО, — ред.) цей момент більш оголений, загострений, тому що люди настраждалися. Ми ж коли про душу згадуємо? Коли нам або погано, або добре", — зазначає Сергій Вільгановський.
Сергій Ткаченко переїхав до Києва після початку бойових дій в Донецьку, зараз він працює в Офісі Ради Європи. Сім років тому Сергій привів на майстер-клас до художника Сергія Вільгановского своїх дітей, а потім і сам вирішив спробувати малювати. На першому занятті вони з дружиною малювали Париж, згадує художник.
"Тут образ переселенця. Це той біль, який кожен з нас тягне за собою у вигляді спогадів і неможливості бачитися з рідними і близькими. І багато-багато інших, скажімо так, больових моментів, які кожна людина сама вже побачить", — пояснив ідею своєї картини художник.
Зараз Сергій почав писати картину "Сонце України встає на Донбасі". Навесні 2014 року йому разом з іншими активістами вдалося повісити п'ять бордів з таким слоганом у непідконтрольному Україні Донецьку.
Заняття живописом для багатьох донецьких учнів художника Вільгановського стали своєрідними сеансами психотерапії. Згодом фарби на полотнах стають яскравішими, і вони відчувають полегшення на душі. Лікар-невролог Яна любить зображати африканських жінок і пейзажі.
"Зараз, на жаль, дуже багато психосоматичних розладів, у багатьох "постковідний" синдром. Я б рекомендувала, звичайно, з дотриманням усіх дистанцій, приходити на такі майстер-класи, де ти переходиш на інший рівень, тобто ти вже розумієш, що ти можеш висловити себе в чомусь іншому", — каже художник-аматор Яна Гончарова.