Українки, які постраждали від насильства в полоні "ЛДНР", дали свої рекомендації влади
Учасниці мережі SEMA, в яку об'єднані жінки, постраждалі від сексуального чи гендерно обумовленого насильства в полоні, озвучили перелік рекомендацій, що може зробити влада, аби частково розв'язати їх проблеми.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
В першу чергу вони просять надати постраждалим відповідні статуси про перебування в полоні та сексуальне насильство, які передбачали б безплатне лікування, в тому числі й психологічне.
Також постраждалі просять відшкодувати їм заробітну плату за час перебування у полоні та врахувати цей термін до трудового стажу. А пенсіонерам, відповідно, компенсувати пенсійні виплати за час перебування в полоні.
Ще одна проблема — депозитні вклади жертв, які потрапили в полон. Зокрема, були випадки викрадення депозитних вкладів. Тому люди розраховують на компенсацію.
Невирішеним тут також залишається питання нарахування пені та відсотків за несвоєчасно сплаченими кредитами за той час, доки жертви були в полоні. Люди не можуть відстоювати свої інтереси перед банками самостійно, тому їм потрібна допомога держави.
«Був випадок, що у людини була заборгованість в 1000 грн, а після трьох років полону вона складала 500 000 грн. І банку однаково, де ця людина перебувала», - зазначила представниця групи постраждалих Тетяна Зезюлькіна.
За її словами, ідентифікація та покарання винних — ще одна незакрита потреба постраждалих. І це одна з найскладніших сторін у цьому питанні.
Читайте також: Експолонянка "ДНР" кілька років не може отримати виплати зарплати за два роки