
Учасники Міжнародної моніторингової місії побували в ООС: переконалися, що НЗФ ведуть вогонь цілодобово (відео)
Учасники Міжнародної моніторингової місії за тиждень побували в десятці населених пунктів біля лінії дотику.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Перемир'я на Донбасі — тільки на папері. У минулі вихідні почастішали обстріли з боку незаконних збройних формувань (НЗФ). Були поранені 13 українських військових. Загинули — четверо. Систематично обстрілюють Новогнатівку, Верхньоторецьке, Кряківку та Мар'їнку.
Читайте також: Україна в ТКГ закликала Кремль прискорити обмін полоненими, відкрити КПВВ і припинити вогонь на Донбасі
Тактика змінилася — після недовгого затишшя на початку літа НЗФ постійно нарощують кількість обстрілів, використовуючи озброєння більшого калібру. А ще вогонь тепер ведуть не тільки по найближчих до лінії дотику позиціях. Від цього особливо страждає мирне населення.
Учасники Міжнародної моніторингової місії з України, Німеччини, Чехії та Латвії побували на позиціях українських військових і в населених пунктах біля лінії дотику. Вони переконалися, що НЗФ ведуть вогонь цілодобово.
Читайте також: війна слів: як правильно говорити про окупацію і не потрапити в полон російської пропаганди
"Використовувалася не тільки стрілецька, але і важка зброя навколо нас, де ми самі були й проходили", — повідомила учасниця місії Евія Дятковіца.
Основний фокус місії — аналіз гуманітарної ситуації в регіоні. Спостерігачі спілкувалися з місцевими жителями. Кажуть: за останні роки умови життя там покращилися. Як повідомив учасник місії з Чехії Давід Стулік, спостерігачі спілкувалися з багатьма людьми, які перетинали лінію дотику. І вони визнають, що на підконтрольній українській владі території дійсно краще, ніж на окупованій. І тому, припускають спостерігачі, окупаційні "адміністрації" не хочуть випускати людей, щоб вони не побачили це на власні очі.
Одне з головних завдань Міжнародної моніторингової місії — показати об'єктивну картину бойових дій на Донбасі міжнародній спільноті. Для того, щоб партнери України змогли приймати правильні рішення під час чергової ескалації.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.