
У Вугледарі переселенка відкрила освітній STEM-центр для дітей
У Вугледарі Донецької області переселенка з тимчасово окупованого Донецька Ганна Теличко відкрила інноваційний центр для конструкторів-початківців робототехніки.
Їй допоміг проєкт USAID. Зараз діти-програмісти готуються представляти країну в міжнародному фіналі олімпіади з робототехніки, повідомляє «Дом».
У рідному Донецьку Ганна Теличко викладала прикладну математику та інформатику в Національному технічному університеті. А в 2014 році з усією родиною поїхала до Вугледару.
"Коли переїхали з чоловіком, помітили, що, ну, відчули прям, брак інфраструктури для розвитку дітей. Відкрили освітній STEM-центр. З дітьми займаємося робототехнікою, програмуванням. І наступним етапом нашого розвитку це була участь у грантовій програмі USAID", - розповіла директор мережі центрів STEM-освіти в Донецькій області.
У рамках проекту USAID «Економічна підтримка східної України» Анна отримала грант і змогла відкрити ще два молодіжні центри в сусідніх містах. З'явилося і сучасне обладнання - комп'ютерна техніка для програмування, ЗD принтер і навчальний конструктор.
"У наших клубах займаються дуже багато переселенців, дітей зі складною економічною ситуацією їхніх батьків. Зараз і складнощі на шахтах, і складнощі ось ковідна ситуація, ситуація складна", - говорить Ганна Теличко.
Один з роботів, зібраних учасниками вугледарського клубу робототехніки, - механічна кобра, що реагує на рух. Також юні програмісти розробили, зібрали і запустили робота з енергозберігаючими функціями. Його і представили на всеукраїнській олімпіаді.
Збирати роботів своїми руками в цьому клубі дітей вчать з 4-х років. Матвію Севаку вже 9-ть. За п'ять років у клубі він навчився конструювати і програмувати техніку для гірничодобувного виробництва.
На сьогодні в трьох таких освітніх центрах знання отримують близько 300 дітей. Зараз всі вони готуються до міжнародного фіналу олімпіади з робототехніки, який пройде онлайн. Суперниками хлопців стануть підлітки з більш ніж 90 країн.
За роки російської агресії на Донбасі в розвиток сфери освіти в Донецькій області проект USAID інвестував більш ніж 1,5 млн дол.
"Після завершення гранту наша програма не закінчується, і ми будемо раді, якщо ці молоді люди зрозуміють, що вони можуть значно розвинути свій регіон за рахунок цих знань і вмінь, які вони отримують", - зазначила старший менеджер з розвитку трудового потенціалу проекту USAID «Економічна підтримка східної України» Сніжана Леу-Севериненко.
Читайте: У Великоновосілківській школі на Донеччині відкрили "розумну" теплицю
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.