
У ВР зареєстровано законопроєкт про особливості військового збору за бронювання військовозобов'язаних
Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт про особливості сплати військового збору за бронювання військовозобов’язаних.
Проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних (№11332) зареєстровано у Верховній Раді у вівторок, повідомляється на сайті парламенту.
Серед авторів законопроєкту — Дмитро Наталуха (фракція «Слуга народу»), Сергій Тарута («Батьківщина»).
Текст документа на сайті наразі не оприлюднено.
Коментуючи законопроєкт, Наталуха зазначив, що мета ініціативи — допомогти подолати виклики, що виникли в українських виробників через повномасштабне вторгнення.
«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за свою свободу лише доти, доки маємо для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив президент Зеленський: «Або працюєш, або воюєш». У ці часи робота будь-якого бізнесу залежить від прогнозованості, і перше питання, яке турбує більшість виробників сьогодні, — це чи зможе він зберегти для себе критичних працівників? Тому в законі ми заклали концепцію «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів», — написав нардеп у фейсбуці.
Згідно із законопроєктом, кожен суб’єкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 тис. грн на місяць за працівника, має можливість його забронювати. Підвищений збір сплачує не працівник, а бізнес. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний, і підтверджує це відповідними податками.
Читайте: В Мінекономіки розповіли про нову модель бронювання військовозобов’язаних працівників
Бронювання поширюється на кожне підприємство, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватись, якщо підтвердять реальне ведення діяльності за останній рік.
Відсоток заброньованих і процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного воєнного збору окреслена у пов’язаному законопроєкті №11332 «Щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».
«Ці законопроєкти — результати піврічної роботи величезної команди людей, яка невпинно 24/7 проводила консультації, моделювала різні сценарії і вела діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом», — наголосив Наталуха.
Читайте: В Україні частіше вимагатимуть військово-облікові документи для отримання держпослуг, — Малюська
Він також зазначив, що незабаром буде представлено два альтернативні законопроєкти, які включатимуть модель з бронюванням за рівнем зарплати понад 35 тис. грн, а також змішану модель — 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис. грн військового збору для ФОП.
«Так, це амбітний крок, але саме він здатен забезпечити безперервну та прогнозовану роботу наших підприємств», — запевнив нардеп.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.