У Вінниці працює центр переселенців для мам з дітьми
Більше двох тисяч внутрішньо переміщених осіб скористалися послугами центру для матерів та дітей "Мамалеча", який допомагає переселенцям.
За наявності довідки про внутрішнє переміщення тут можна безкоштовно отримати дитяче харчування, засоби гігієни, одяг та взуття. Також тут зорганізували пральню для переселенців та раз на тиждень для дітей проводять майстер-класи. Про це повідомляє Суспільне
Менеджерка Аліна Дробасюк говорить, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну центр працював як коворкінг для матусь: батьки могли залишити тут дитину, аби займатися своїми справами, з березня допомагають переселенцям. Спершу тут транзитом розміщували людей. Для цього облаштували соціальну пральню, якою нині можуть скористатися усі охочі.
"ВПО, які переїхали не мали можливості попрати і сходити в душ. Ми закупили пральні машинки, сушарки, засоби. Всі можуть скористатися, вінничани теж можуть скористатися, але за гроші, а для переселенців це все безкоштовно. В нас немає взагалі ніякої допомоги для дорослих", — говорить Аліна Дробасюк.
Адміністраторка центру Ірина Бабій, каже працівники допомагають батькам підібрати одяг та збирають продуктові набори.
"Ми надаємо для мам і маленьких діток допомогу: підгузки, харчування, дитячий одяг, засоби гігієни. Волонтери нам допомагають. Коли маємо з ними звʼязок — вони нам все постачають", — говорить Ірина Бабій.
За сезонним одягом для доньки, підгузками та смаколиками прийшла Олена Жукова з Харкова. У Вінниці, каже, мешкають з квітня, дитина швидко росте, тож ввесь одяг, який взяли з собою — замалий.
"Вона підросла і я думаю, може якісь речі подивлюся і смаколики візьму. Прийшла за підгузниками, серветками та смаколиками дітям. Можна одяг взяти, печиво, фруктові пюрешки, соки", — каже переселенка з Харкова Олена Жукова.
За одягом для півторарічної доньки прийшла і переселенка з Херсону Оксана Сільченко. Говорить, у Вінниці проживають лише тиждень, до цього перебували в Херсоні в окупації. Виїхати родині вдалося лише зараз.
"Не було часу щось брати з собою, дорога дуже важка. Їхали через Запоріжжя. Там люди стоять колонами. Можна 4 доби стояти, можна тиждень. Ми з маленькою дитиною 4 дні стояли, ночували там. Ми швидко вирішили виїхати. У центрі гуманітарної допомоги штанці хочу знайти для дитини, такі щоб зараз можна було одягти", — каже Оксана Сільченко.
Раз на тиждень на базі центру проводять безкоштовні майстер-класи для дітей-переселенців.
"Мета майстер-класів — щоб діти відволіклися. Ми працюємо з глиною, натуральний матеріал. Вони відаолікаються і можуть зробити все, що завгодно. Немає обмежень по формі, по кольору. Вони повністю занурюються в цей процес і відволікаються", — каже майстер з творчості Роман Зейналов.
За ввесь час роботи допомогу у центрі отримали більш ніж 2 тисяч переселенців, — каже менеджерка Аліна Дробасюк. Наразі заклад виграв гранд на втілення нового проєкту — консультативна допомога переселенцям, яка включає в себе консультації гінеколога, педіатра, психолога та юриста.