У ТКГ згодні з необхідністю припинення вогню, але не знають, як це зробити
Учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) згодні в необхідності забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі. Однак сторонам не вдалося досягти єдиного розуміння, як забезпечити стійку «тишу».
Про це йдеться в опублікованій сьогодні заяві спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні і в ТКГ Мікко Кіннунена.
"Відбулися тривалі дискусії про необхідність забезпечити дотримання угоди про припинення вогню від 22 липня 2020 року. Існує загальне розуміння того, що довгострокове припинення вогню є пріоритетом. Запрошую учасників до подальшої конструктивної роботи", - йдеться в заяві за підсумками зустрічі ТКГ 8 грудня.
Кіннунен зазначив, що тему посилення режиму припинення вогню, зокрема, обговорили в робочій підгрупі з безпеки, «однак не досягли єдиного розуміння».
Він констатував, що кількість порушень режиму припинення вогню, згідно з даними Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, за останні два тижні зменшилася порівняно з двома попередніми тижнями. Але, за його словами, ситуація у сфері безпеки уздовж лінії зіткнення як і раніше «викликає заклопотаність через значну активізацію бойових дій».
Місія продовжує повідомляти про спостереження за БПЛА, що не належать до СММ, уздовж лінії зіткнення, а свобода пересування спостерігачів піддається ще більш істотним обмеженням, особливо в окремих районах Луганської області України, вказав Кіннунен.
Він додав, що політична робоча підгрупа займалася обговоренням питань, пов'язаних з розробкою єдиного плану дій щодо імплементації Мінських угод, гуманітарна підгрупа - обговоренням звільнення утримуваних осіб і можливості відкриття двох нових пунктів пропуску через лінію зіткнення - в Золотому і Щасті Луганської області, а економічна - обговоренням проблем водопостачання, пенсій, мобільного зв'язку.