
У Світлодарську на Донеччині ветеран АТО збирає та ремонтує комп'ютери для дітей із зони ООС: як допомогти
Щоб полегшити доступ до онлайн-навчання, колишній учасник АТО Андрій Полухін почав збирати і ремонтувати старі ноутбуки для дітей, які живуть поруч з війною.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Рубрику
Для дітей з прифронтових зон відсутність персональних комп'ютерів під час дистанційного навчання стала нагальною проблемою. Рішення знайшлося у Світлодарську, що на Донеччині. Щоб полегшити доступ до онлайн-навчання, колишній учасник АТО Андрій Полухін почав збирати та ремонтувати старі ноутбуки для дітей, які живуть поряд з війною.
Через небезпеку, спричинену близькістю бойових дій, прифронтові території на сході України і досі знаходяться в певній ізоляції. Сюди мало хто їздить з освітніми, інтелектуальними, культурними проєктами, та й самі місцеві намагаються зайвий раз не опинятися за межами своїх населених пунктів. Єдине, що залишається дітям з "жовтої зони", — розвиватися та відкривати світ через інтернет. Проте персональний ноутбук або сучасний смартфон є далеко не у кожного. Особливо гостро відсутність комп'ютерів відчули з початком пандемії. Дистанційне навчання, запроваджене в школах України у зв'язку з коронавірусом, стало справжнім випробуванням для дітей з зони розмежування.

Майстерня Андрія Полухіна — не звичайний сервісний центр на дому. Комп'ютерний майстер-самоучка, який безкоштовно лагодить гаджети для дітей зі сходу, про жахи війни знає не з чуток. Андрій, корінний киянин, був активним учасником Революції Гідності, а з початком війни добровільно поїхав на схід України як помічник капелана. Перша його ротація була в новий термінал Донецького аеропорту, там він отримав поранення. Потім мав ще 12 ротацій до Широкіно, Лебединського, Пісок.
Після цього Андрій не захотів повертатися у рідний Київ, а разом з дружиною оселився в прифронтовому Світлодарську. Сьогодні він — один з керуючих молодіжним простором "VPN zone", координує проєкт "На лінії зіткнення" в Донецькій області, є секретарем Робочої групи з Громадської безпеки та Соціальної згуртованості в Світлодарській громаді та керує проєктом "Відкрий онлайн учню" у фонді "Голоси дітей".

З початком локдауну подружжя Полухіних почало займатися саморозвитком. Андрій спробував себе у програмуванні, а його дружина заглибилася в дизайн. Але у неї зламався ноутбук, і чоловік почав шукати інформацію, як його полагодити — штурмувати YouTube в пошуках відео про ремонт ноутбуків та комп'ютерів. Згодом перебрав усі ноутбуки вдома та в молодіжному центрі. Отримав досвід та почав шукати користі з цих знань.

Завдяки БФ "Голоси дітей" волонтер отримав базу дітей та партнерів і запропонував концепцію проєкту з передачі старих ноутбуків та комп'ютерів. Так стартував проєкт "ВОУ".
Проєкту Андрія Полухіна вже 10 місяців, за цей час йому надіслали приблизно 50 несправних гаджетів, більшу частину з яких вдалося реанімувати і передати дітям. Зараз у нього вдома ще близько двох десятків комп'ютерів, які потребують ремонту і вдосконалення. Критично важливі запчастини Андрій купує за свої кошти, але в основному "добуває" їх зі старих ноутбуків. "Ми пробуємо фандрейзити, — розповідає майстер, — але поки за час проєкту нам прислали лише 1000 грн".
Як допомогти проекту
- Написавши Андрію Полухіну у приватні повідомлення на Фейсбук, ви можете допомогти купити запчастини для ремонту та аксесуари. Зараз, наприклад, є велика потреба у комп'ютерних мишках і вебкамерах; завжди не вистачає оперативної пам'яті, жорстких дисків, новіших процесорів та зарядок до ноутбуків.
- Можна придбати ліцензійне базове програмне забезпечення (Windows 10, Microsoft Office).
- Поширити допис про проєкт у соцмережах.
- Також можна зробити пожертву у фонд.
- У "ВОУ" також будуть вдячні і за корисні контакти для діяльності проєкту. Це можуть бути контакти підприємств, які можуть надати списані гаджети, чи прийняти за винагороду на утилізацію гаджети, що не піддаються ремонту.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.