
У США пояснили позицію щодо "Північного потоку-2" у зв'язку з санкціями РФ
США виступають проти реалізації проекту «Північний потік 2», проте введення в даний час санкцій проти газопроводу послабить єдність Сполучених Штатів і Європи і не стає стримуючим Росію фактором в її політиці щодо України, заявив представник американського держдепартаменту Нед Прайс.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У грудні сенатор-республіканець Тед Круз домігся від демократів у проведення 14 січня голосування щодо внесення в оборонний бюджет США поправки з санкціями проти газопроводу в обмін на те, що він перестане перешкоджати затвердженню Сенатом кандидатур президента Джо Байдена на посади в адміністрації.
Санкції проти «Північного потоку 2» не були включені в прийнятий бюджет.
"Ми сповнені рішучості працювати з Конгресом над надійним, сильним стримуючим фактором проти російської агресії в Україні. На жаль, ця поправка, за нашою оцінкою, не є справжньою спробою протистояти подальшій російській агресії або захистити Україну", - сказав Прайс.
Він додав: «Ми стурбовані тим, що в разі ухвалення цей закон тільки підірве єдність наших європейських союзників у вирішальний момент, коли нам необхідно виступити єдиним фронтом у відповідь на російські загрози щодо України».
"Росія витлумачила б будь-яку зміну нашої позиції, що випливає з санкцій щодо" Північного потоку-2', як можливість використовувати тріщину в трансатлантичних відносинах, і наша адміністрація сповнена рішучості не допустити цього", - підкреслив дипломат.
Прайс нагадав, що США та їхні європейські партнери працюють над пакетом санкцій, які будуть прийняті, якщо Росія «продовжить агресію проти України».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.