У США назвали два можливі напрямки контрнаступу ЗСУ
Американські військові активно постачають обладнання на поле бою та прискореними темпами навчають українські сили напередодні великого контрнаступу на армію рф, який очікується до кінця весни.
Про це повідомляє Politico.
Видання зазначає, що американські чиновники дедалі більше стурбовані скороченням запасів боєприпасів і засобів ППО. Крім того, москва й Київ продовжують битися за Бахмут, який США не вважають стратегічно важливим.
"За оцінками американських офіційних осіб, за рік війни загинуло близько 100 тисяч українських військовослужбовців, зокрема з найдосвідченішими солдатами. Багато з них загинули в Бахмуті, де обидві сторони зазнають величезних втрат", — пише газета.
Також повідомляється, що американські чиновники більше зосереджені на підготовці України до великого весняного контрнаступу з метою відвоювати захоплені росією території. Очікується, що він розпочнеться до травня.
Керівники Пентагону заявили, що надане обладнання та навчання дадуть змогу Україні виграти війну — там і тоді, де і коли вона вирішить це зробити.
За словами американських чиновників, Київ ще не визначився зі стратегією, але у нього є, по суті, два варіанти. Перший — просуватися на південь через Херсон до Криму. Другий — рухатися на схід із північної позиції, а потім на південь, відрізаючи російський сухопутний міст. Перший варіант нереальний, кажуть офіційні особи, оскільки росія зміцнила свої оборонні споруди на східному березі Дніпра, а Україна не має достатніх сил для успішної десантної операції проти таких сил. Другий варіант більш імовірний, кажуть офіційні особи.
Публічно високопосадовці наголошують, що від президента України Володимира Зеленського залежить, коли та де почати новий наступ, і чи залишатися в Бахмуті, чи передислокувати свої сили.