
У "Східній правозахисній групі" розповіли про погрози та напади через свою діяльність
Тиск на СПГ з боку окупантів і РФ почався близько року тому, коли правозахисники почали презентувати аналітичні матеріали та звіти про ситуацію на окупованих територіях.
Про це правозахисники повідомили на пресконференції в "УНІАН".
За словами засновника СПГ Павла Лисянського, два тижні тому Facebook-сторінка Східної правозахисної групи була видалена адміністрацією соцмережі без права на відновлення через більш ніж 100 тис. скарг, поданих на неї.
"Це сталося після того, як ми анонсували мирні протести та поодинокі пікети біля дипломатичних місій Російської Федерації з приводу активізації російських військ на кордоні з Україною", - розповів він.
Лисянський повідомив, що тиск на СПГ з боку окупантів і РФ почався близько року тому, коли правозахисники почали презентувати свої аналітичні матеріали та звіти про ситуацію на тимчасово окупованих територіях, зокрема, знищення окупантами місцевих підприємств і шахт, мілітаризацію дітей та інші дії РФ. Також СПГ висвітлювала протести шахтарів і співробітників закритих підприємств і допомагала їх організовувати.
Після цього окупаційна влада та ЗМІ у своїх публікаціях називали представників СПГ "агентами з дестабілізації ситуації", "іноземною розвідкою" та "іноземними спецслужбами".
Надалі, в жовтні 2020 року, в Лисичанську Луганської області невідомі пошкодили автомобіль директора СПГ Віри Ястребової: розбили лобове скло, порізали гуму на всіх чотирьох колесах, перерізали дроти всередині салону, викрали номери та збили бічні дзеркала.
Наприкінці грудня окупанти поширили в соцмережах відео, в якому Лисянському і Ястребовій погрожували.
"Ми воюємо на цьому фронті - захищаємо права людей, виступаємо за Україну і демократію, ми хочемо, щоб у нашій країні був мир. Але ми воюємо одні. Нас фактично ніхто не підтримує, крім окремих людей і ексчиновник", - зазначив Лисянський.
Він підкреслив, що якщо погрози, напади або тиск на представників СПГ продовжаться, то правозахисники оприлюднять прізвища сімох співробітників ФСБ РФ, які під керівництвом генерал-полковника ФСБ Сергія Бесєди скоювали злочини на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської області. "Це буде відповідь окупантам", - зазначив засновник СПГ.
Своєю чергою Ястребова підкреслила, що інформаційна діяльність організації не припинилася: правозахисники створили нову Facebook-сторінку під назвою "Східна правозахисна група" і планують і далі інформувати про події, які відбуваються в ОРДЛО.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.