У Сєвєродонецьку готується до відкриття унікальний археологічний музей: фото
У Сєвєродонецьку на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля готується до відкриття унікальний археологічний музей.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на 6452
Завідує музеєм професор кафедри історії та археології ВНУ ім. Володимира Даля, доктор історичних наук Юрій Михайлович Бровендер.
Він розповів нам, що ідея створення музею виникла в процесі проведення ряду щорічних навчальних археологічних практик - експедицій на території Луганської області, в результаті яких відкривався і системно накопичувався археологічний матеріал.
"Певну допомогу в створенні експозиції надали місцеві жителі, випадково знайшли ті чи інші предмети стародавньої матеріальної культури. Мова, звичайно, не про« чорних »археологів, які руйнують кургани з метою наживи", - розповів Юрій Бровендер.
Юрій Міхайловічдобавіл, що матеріалізувати ідею йому допоміг цілий колектив людей.Среді них: ректор СНУ ім. Даля професор Ольга Поркуян, декан юридичного факультету доцент Олена Арсентьева, а також відомий сєверодонецький художник Вероніка Стрельченко, яка створила дизайн унікального панно, що відображає всі історичні періоди на території Луганщини.
У музеї представлені експонати, що демонструють історію Луганщини, починаючи з кам'яного векадо раннього модерного (козацького) періоду.
Серед них: знаряддя праці епохи пізнього палеоліту, створене в інтервалі 35 - 12 тис. Років тому, мікролітичні вироби епохи мезоліту, створені 12-10 тис. Років тому; знаряддя праці епохи неоліту (8-5 тис. До н.е.) , фрагменти посуду епохи енеоліту (5-4 тис. до н.е.), предмети побуту, знаряддя праці та зброя бронзового (3-2 тис. до н.е.) і раннього залізного (9 ст. до н.е. - 5 в. н.е.) століть; багата колекція артефактів епохи раннього середньовіччя, пов'язані з носіями культури хазар (8-10 ст.), а також предмети побуту козацької доби (17-18в.).
«На жаль, давня історія давньосхідних цивілізацій і античного світу відома нашої молоді краще, ніж стародавня історія України, особливо її східних областей, серед яких і наш рідний край. На жаль, шкільні підручники не дають достатніх для цього відомостей. Створений в Східноукраїнському університеті імені Володимира Даля археологічний музей «Відрита і100рія», певною мірою заповнює цю прогалину. Звернемо увагу на те, що предмети матеріальної культури епохи бронзи, представлені в нашому музеї, збігаються у часі з періодом становлення і розквіту цивілізацій Стародавнього Сходу, - додав Юрій Бровендер.
Не зайвим буде зазначити, що чимало експонатів музею виявлені в околицях Сєвєродонецька.
Буде правильно, якщо луганчани і гості нашої області відвідають наш музей. Упевнений, що уявлення про стародавню Луганщині як «Дикому полі» залишиться в минулому. На мій погляд, відкриття археологічного музею в стінах Східноукраїнського університету імені Володимира Даля - це справжня подія в культурному житті як Сєвєродонецька, так і регіону в цілому , - каже Юрій Михайлович.
Він висловив надію, що нові розкопки, учасниками яких є студенти Східноукраїнського університету імені Володимира Даля, поповнять музей новими експонатами - свідоцтвами давньої історії нашого рідного краю.
Хотілося б, щоб жителі регіону, які мають випадково знайдені колекції стародавніх предметів, підтримали наш музей і передали їх на постійне зберігання і експонування. Їх імена, звичайно ж, увійдуть в історію музею, - сказав професор.
Раніше повідомлялося про те, що будівля згорілого міської ради в Маріуполі огороджують парканом: очікується масштабне перетворення будівлі.