У Райгородську школу на Донеччині цьогоріч пішло 14 першачків
Райгородська школа працює повністю дистанційно, як і всі навчальні заклади на Донеччині. Попри все, цьогоріч у школі 14 першачків.
Про це Східному Варіанту в ексклюзивному коментарі повідомила заступниця директора Райгородської школи Краматорського району Донецької області Ганна Зима.
У Райгородській школі навчаються діти з усієї громади, зокрема з найближчих сіл Селезнівка, Карпівка, Донецьке.
«Коли бої наближалися, були постійні «прильоти», багато людей виїжджало. А зараз небезпека, мабуть, усюди. Повертаючись в селищі, розумієш — їдеш на територію ймовірних бойових дій. Тут буває гучно, але ми звикли», – розповідає Ганна Зима, заступниця директора Райгородської школи Краматорського району Донецької області.
Наразі в селищі залишається жити десь половина місцевих жителів, якщо порівнювати з чисельністю Райгородки до 24-го, кажуть освітянки. В їхній школі до великого вторгнення було понад 300 учнів, а цей навчальний рік починають з 250 школярами.
У навчальний заклад перевелися кілька школярів ВПО з Лиману, з Куп'янська, 53 дитини з родинами залишаються за кордоном.
Так, колишні учні Райгородської школи сьогодні навчаються в Києві та Київській області, в Дніпрі ті Дніпровській області.
Певний відтік учнів — один із найбільших викликів перед школою цього року, на думку освітянок. Їхній навчальний заклад вимушений конкурувати зі школами, здатними запропонувати офлайн навчання.
Райгородська школа працюватиме повністю дистанційно, як і всі навчальні заклади на Донеччині. Втім, Галина і Тетяна налаштовані позитивно і зауважують: попри все, цьогоріч мають 14 першачків.
«Звісно, утримати увагу дітей через екран непросто. Треба використовувати нові техніки та методики. Наразі є багато навчальних платформ і сайтів, здатних перемикати увагу дітей, щоб дитині на уроці було цікаво», — каже Зима.
Для дистанційки, потрібні гаджети. Батьки першачків, розповідає Тетяна Черепня, вже зверталися до шкільної адміністрації з питаннями щодо можливості забезпечити школярів технікою.
В родинах є телефони, через які діти можуть виходити онлайн, але маленький екран не може забезпечити таку ж якість навчання, як планшет або ноутбук, пояснює Галина.
Нагадаємо, що у Краматорську школи до нового навчального року набрали та прийняли 1550 учнів.
Також читайте: Школярі у Костянтинівській громаді будуть навчатися онлайн