У рахунковій палаті повідомили, що пенсіонерам з ОРДЛО не виплатили 83 млрд гривень
Пенсіонерам з окупованих територій на початок цього року заборгували вже 83 млрд гривень.
Про це повідомили у рахунковій палаті.
Читайте также: «Продам квартиру дешево». Что происходит с оборотом недвижимости в оккупации и чем это может обернуться в будущем
Уточнюється, що 11 млрд гривень з цієї суми можуть бути витребувані особами, які перебувають на обліку на підконтрольній території.
За даними аудиторів, заборгованість виникла через те, що протягом трьох років уряд не затвердив порядок соціальних виплат переселенцям.
Читайте також: разом змінюють український суд Як переселенці і жителі ОРДЛО відстоюють свої права і над чим ще потрібно працювати.
Крім того, немає єдиного підходу до обліку страховими фондами сум невиплаченных соцвыплат за минулий період. Такі борги погашаються тільки за рішеннями судів і збільшують витрати фондів на судові витрати. У 2020 році такі витрати тільки для ПФУ склали 1,1 млрд гривень.
Також борги по страхових виплатах і витратах Фонду соцстрахування перед переселенцями на початок цього року склали 7,8 млрд гривень, з них реальні - 0,8 млрд гривень.
Аналіз Рахункової палати також встановив, що протягом 2019-2020 років переселенці для покриття витрат на проживання отримали понад 6 млрд гривень. У 2020 році, порівняно з 2019 роком, кількість сімей, які отримали адресну допомогу, збільшилася на 3,7% - з 164,8 тисяч до 170,8 тисяч. При цьому середньомісячний розмір адресної допомоги на сім 'ю зменшився на 2,8% - з 1512 грн до 1470 гривень.
За даними Мінсоцполітики, за останні 5 років кількість ВПО, які перебувають на обліку, скоротилася майже на 12% - з 1,65 млн у 2017 році до 1,46 млн у 2021 році.
Раніше міністр соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що жителі непідконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей з 2014 року не отримали щонайменше 90 млрд гривень пенсій.