
У Полтаві відкрили безплатні курси шиття для переселенок, малозабезпечених та багатодітних жінок: відео
У Полтаві влаштували безплатні курси з шиття. Долучитися до них можуть, зокрема, переселенки, малозабезпечені та багатодітні жінки, а ще ті, хто постраждав від домашнього насильства. Навчання влаштували за рахунок благодійного фонду, каже його представниця Олена Ваганян. Після курсів жінки зможуть працевлаштуватися або почати власну справу.
Жителька Краматорська Юлія Волобуєва прийшла на перше заняття із шиття. У Полтаві курси безплатно організували представники благодійного фонду "Горєніє". Передає Суспільне
"Я побачила оголошення в Facebook. Шити я не вмію, досвіду у мене немає. Подала заявку. Думаю, це мій шанс навчитись, отримати якийсь досвід в професії. Тут достатньо багато швейних підприємств, і я планую влаштуватись на роботу. Я люблю робити щось руками. В’яжу, шити якось не доводилось", — каже жителька Краматорська Юлія Волобуєва.

"Навчання вразливих категорій населення – в першу чергу це жінки внутрішньо переміщені, жінки, які постраждали від домашнього насильства, жінки малозабезпечені, багатодітні. Проєкт підтримується канадською фундацією. Постійно відбувається набір групи. В групі у нас наразі 10 чоловік. Навчання триває 90 годин. Це десь півтора місяці. Далі набереться ще одна група", — говорить представниця благодійного фонду "Горєніє" Олена Ваганян.
Шиттю навчатимуть жінок щодня по п’ять годин. Робитиме це майстриня із 40-річним досвідом Олена Харько.
"Ми почнемо із самого простого. Прості стібки, ґудзик пришити, потім перейдемо на обладнання, на машинку (швейну – ред.). А потім маленькі вироби. Це, наприклад, комір. Виготовляти будемо кишені, робити обробку застібок, кокетки, рельєфи. Потрібно навчити деталі, тоді вони вже знатимуть, як гарно зробити виріб. Наприклад, сукню, жакет", — каже майстриня виробничого навчання Олена Харько.

Навчання буде у два етапи. Це онлайн-лекції та практика на швейних машинках.
"Я трошки шила. Досвід невеличкий є, але хочу навчитися тому, що не вмію. Хочу влаштуватися далі працювати. По професії своїй я ніяк із шиттям не пов’язана, я теплотехнік. Але це було дуже давно, а працювала потім в маленькій швейній майстерні. Була як помічниця, допомагала кроїти", — кажежителька Харкова Алла Темнова.
Після навчання жінки здадуть екзамен та отримають сертифікат про завершення курсів. Далі зможуть працевлаштуватися або ж розпочати власну справу, каже Олена Ваганян.
"Жінка навчається, як правильно відкривати ФОП (фізична особа-підприємець – ред.). В користування жінці надається абсолютно безплатно обладнання на рік для того, щоб вона могла розвинути свою справу", — кажепредставниця благодійного фонду «Горєніє» Олена Ваганян.
Діятиме проєкт на території Полтавської області до 2024-го року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.