У Полтаві працює волонтерський штаб із надання допомоги переселенцям
Більше 100 тисяч переселенців за час повномасштабного вторгнення звернулися до волонтерського республіканського громадянського штабу солідарності у Полтаві.
Про це Суспільному розповів його керівник Віталій Дзямка. У штабі видають продукти, одяг, ліки, а ще годують.
Мілана Щербакова з Харківщини отримала полуницю в одному із волонтерських пунктів Полтави.
"Отримали для дитини полуницю, отримали пакунки продуктові. Ось капуста, помідори, огірки, яблука. Салатики будемо робити, може так свіженькі поїмо", — говорить харків'янин Антон Щербаков.У волонтерському штабі можна отримати полуницю. фото: Суспільне Полтава
Крім свіжих фруктів та овочів, у пункті переселенцям дають ще й гарячі обіди. Їх разом із другом прийшов отримати 14-річний Ярослав Барздун.
"Я їх щодня отримую. Тут є макарони чи каша якась, м'ясо, якась ковбаса чи сосиска, курочка. Усе дуже смачно, завжди добре готується, все гарячим доставляється", — розповідає харків'янин Ярослав Барздун.
Щодня за допомогою до уентру звертається близько тисячі переселенців, каже Віталій Дзямка.
"Щоб, приміром, отримати гарячі обіди, ми перевіряємо довідки внутрішньо переміщених осіб. Щоб отримати якісь речі, медикаменти, просто людина приходить з паспортом, ми дивимося і видаємо все, що у нас є, все, що потрібно", — говорить керівник волонтерського республіканського громадянського штабу солідарності Віталій Дзямка.Волонтерський штаб у Полтаві. фото: Суспільне Полтава
Допомогу зносять полтавці, а ще волонтери з інших міст та країн. Сортувати продукти допомагають і самі переселенці.
"Фасую черешні з абрикосами із того, що є в наявності. Намагаємося поділити по рівній кількості, щоб кожній дитині дісталась якась радість. Я сам з Харкова, але в Харкові зараз роботи нема і дітей вивіз теж в Полтаву, і ми тут допомагаємо волонтерити", — каже волонтер Володимир Бойко.
Крім продуктів, отримують, зокрема, засоби гігієни, одяг та ліки.
"Сьогодні дали таблеточки "Еналаприл" від тиску і записалися ще не серцеві. Як будуть, тоді нам видадуть. Мене 21-го (лютого – ред.) виписали з лікарні після операції і 24-го почалась війна. І я місяць прожила в метро, а потім волонтери (їхали – ред.) в Полтаву, і я приїхала в Полтаву", — говорить харків'янка Світлана Юрченко.
З початку повномасштабної війниза допомогою сюди звернулося понад 100 тисяч людей, каже керівник штабу Віталій Дзямка.