
У Полтаві понад 200 дітей-переселенців долучились до проєкту "Простір дружній до дитини"
Більше двох сотень дітей, які вимушено переїхали через війну, у Полтаві долучилися до безплатних занять. Проєкт "Простір дружній до дитини" організував благодійний фонд "Карітас Полтава".
На уроках малюють, роблять аплікації та вчаться правильно вимовляти слова, каже керівниця проєкту Валерія Петько. Передає Суспільне
У 4-річного Костика Сировицького та ще шістьох дітей заняття з ігротерапії. Наступний урок – малювання. У перервах між навчанням влаштовують руханки.
"Мені більше сподобався танець "Круг" і "Черепаха". Там треба було присідати і робити руками, як летіти", — каже жителька Харкова Аліса Цирельчук.

Безплатні заняття для дітей, які вимушено переїхали через війну, у Полтаві влаштовують від кінця травня. За цей час долучилося більше двох сотень хлопців та дівчат. Уроки у рамках проєкту "Простір дружній до дитини" організував благодійний фонд "Карітас Полтава".
"У нас діти ВПО З Чернігівської області, Харківської, Донецької, Луганської. Навіть є дитина, яка приїхала з Бєлгородської області Російської Федерації. Вікова категорія дітей у нас від 3 до 17 років", — говорить керівниця проєкту "Простір дружній до дитини" Валерія Петько.
Заняття влаштовують двічі на тиждень.
"Це заняття з акторської майстерності. Це образотворче мистецтво, це ігротерапія, музична терапія, прикладне мистецтво та основи логопедії у групових заняттях", — додає Валерія Петько.

"Зібрали для дітей листочки клена, можливо, якоїсь смородини. І для того, щоб зобразити якусь композицію на їхньому аркуші, ми намащуємо фарбою аквареллю листочок, і на аркуш наш прикладаємо. Знімаємо, і в нас виходить цікава техніка, дітям дуже подобається. Діти старшого віку згадують про пережиті події (повномасштабної війни – ред.), а маленькі не згадують", — розповідає викладачка образотворчого мистецтва БФ "Карітас Полтава" Інна Давиденко.
Донька Марини Харченко з Харкова заняття відвідує близько двох місяців.
"Дитина біжить із задоволенням. Уже тут і друзі, і подружки. Це допомагає відчувати, що життя не змінилося, тому що ми займалися вдома, і тут теж займаємось, і їй є куди виплеснути енергію", — каже жителька Харкова Марина Харченко.
За словами керівниці проєкту Валерії Петько, заняття для дітей переселенців у Полтаві організовуватимуть до кінця літа.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.