У Покровську ПРООН допомагає організувати навчання токарів
З цього навчального року в Покровському професійному ліцеї відродили токарну спеціальність, а поліпшити умови навчання дозволить проект "Створення умов для підготовки конкурентоспроможних токарів".
Проєкт реалізує громадською організацією "Покровська Платформа спільних дій" за підтримки Програми ООН з відновлення та розвитку миру в рамках програми публічно-приватного партнерства. Його також підтримали давні партнери ліцею - шахтоуправління "ПОКРОВСЬКЕ" і компанія "Донецьксталь", пише pokrovsk.news.
Проект передбачає три етапи. Перший вже реалізовано - за фінансової підтримки компанії "Донецьксталь" у кабінеті теоретичного навчання токарів зроблено ремонт і закуплено мультимедійне обладнання. Зараз у ліцеї перейшли до другого - встановлення двох нових сучасних токарних верстатів.
За словами майстра виробничого навчання Покровського професійного ліцею Віктора Клименка, наявне обладнання випущено понад півстоліття тому, і такі верстати на виробництві вже практично не використовують. Тому два найстаріші верстати демонтували, звільнивши місце для нових.
Цього тижня в ліцей були доставлені два сучасних токарних верстати марки JET - світового лідера з виробництва металообробного і деревообробного обладнання.
"Ці верстати є найновішими на ринку, - розповідає представник компанії JET в Україні Олександр Ребро. - Вони 2020 року виробництва, обладнані цифровими та індикаційними системами для того, щоб оператор верстата міг по трьох осях відразу бачити зазори до мікрон. Процес пуско-налагодження триватиме два дні. За навчання відповідає фахівець-інженер, який безпосередньо займається за цим верстатом".
"У нас вже багато замовлень на перепідготовку за цією спеціальністю, - говорить в. о. директора Покровського професійного ліцею Леонід Костиря. - Звичайно, це перспективно і для дітей, тому що токар - спеціальність висококваліфікована і затребувана скрізь".
Через три роки ліцей випустить 22 дипломованих токарі, і кожен з них зможе працювати на сучасному обладнанні. Реалізація проекту розрахована на кілька десятиліть.
"Все буде залежати від самого навчального закладу, як вони надалі зможуть скористатися цим потенціалом, - говорить фахівець з розвитку професійного навчання ПРООН Валентина Смаль. - Верстати - це дуже хороша база для навчання здобувачів професійно-технічної освіти, але це також потенціал для перепідготовки або перенавчання кадрів - мається на увазі доросле населення".
Читайте: У Покровську громадськість підтримала ідею створення в місті притулку для бездомних тварин
На черзі - реалізація третього, не менш важливого етапу проекту "Створення умов для підготовки конкурентоспроможних токарів".
"Третім етапом передбачена серія майстер-класів для школярів, - розповідає керівник соціальних проєктів ГО" Покровська Платформа спільних дій "Ганна Тиховська. - Це необхідно для того, щоб вони змогли ближче ознайомитися з цією спеціальністю, подивитися, як працює токарне обладнання, можливо, виточити якісь деталі, що дозволить надалі розглядати для себе можливість вступу.